Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) (Mbi 1,292 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,421,764,710.00 1,292 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) 6D - PLAN Tirane 10,560 2017-05-17 2017-05-19 21410930012017 Sherbime te tjera MEI pagese shpenzime per kolaudim objekti, Fatura nr 29 (33668631), date 28.12.2016, Urdher prok nr 55, date 03.11.2016, Kontrate nr 6671/1, date 07.11.2016, Proces verbal date 04.11.2016
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 9,800 2017-05-17 2017-05-19 21310930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per kolaudim makine, shkresa nr 2046, date 03.04.2017, Fatura nr 908122, date 11.05.2017 (48170966)
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-05-17 2017-05-19 22410930012017 Te tjera transferta tek individet MEI pagese shpenzime transporti per muajin Maj 2017, Urdher nr 187, date 15.05.2017, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VALTERI GRAND Tirane 669,542 2017-05-17 2017-05-19 21210930012017 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala MEI pagese kthim garancie sipas Urdherit nr 155, date 18.04.2017, Shkresa nr 3708, date 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-05-17 2017-05-19 22310930012017 Te tjera transferta tek individet MEI pagese shpenzime transporti per muajin Prill 2017, Urdher nr 188, date 15.05.2017, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 48,600 2017-05-17 2017-05-19 22510930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per sherbime makine, fatura nr 570 (45082806), date 13.04.2017, Urdher prokurimi nr 48, date 13.02.2017, Shtese kontrate nr 937/3, date 15.02.2017, Situacion punimesh TR 1824 S, Procesverbal date 13.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 34,800 2017-05-17 2017-05-19 22610930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per sherbime makine, fatura nr 569 (45082805), date 13.04.2017, Urdher prokurimi nr 48, date 13.02.2017, Shtese kontrate nr 937/3, date 15.02.2017, Situacion punimesh AA 093 JP, Procesverbal date 13.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Besart Shehu Tirane 2,000,000 2017-05-17 2017-05-19 21510930012017 Shpenzime gjyqesore MEI pagese Vendimi Gjyqesor ne baze te urdherit nr 185, date 15.05.2017, Vendimit nr 1354, date 07.06.2016 te Gjykates se Apelit Tirane, Shkresa nr 4899/5, Date 15.08.2016 dhe Shkresa MF nr 4899/1, date 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 126,100 2017-05-17 2017-05-18 22010930012017 Elektricitet 1093001 MEI pagese energjie elektrike muaji Prill 2017, fatura nr 654184500, date 27.04.2017, kontrata H 112233
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2017-05-17 2017-05-18 21910930012017 Te tjera transferta tek individet MEI pagese ndihme ekonomike ne rast fatkeqesie, urdher nr 153, date 18.04.2017, Shkresa MF 5872/1, date 08.05.2017, Bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) DOMINUS Tirane 2,000,000 2017-05-17 2017-05-18 21610930012017 Shpenzime gjyqesore MEI pagese Vendimi Gjyqesor ne baze te urdherit nr 186, date 15.05.2017, Vendimit nr 1672, date 22.07.2016 te Gjykates se Apelit Tirane, Shkresa nr 5331/8, date 13.10.2016 dhe Shkresa MF nr 4899/1, date 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,589 2017-05-15 2017-05-17 20710930012017 Paga baze - Sherbime telefonike MEI pagese telefoni celular, fatura nr serial 2078142714, date 01.05.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 83,644 2017-05-15 2017-05-17 21010930012017 Sherbime telefonike Paguar Telefonin fiks per muajin Prill 2017, Fatura nr 723633039, date 30.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,630 2017-05-15 2017-05-17 20810930012017 Paga baze - Sherbime telefonike MEI pagese telefonin celular vodafon, Fatura nr 216900592, date 01.05.2017, Urdheri nr 78, date 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 43,215 2017-05-15 2017-05-17 20910930012017 Paga baze - Sherbime telefonike MEI pagese telefonin celular vodafon, Fatura nr 216904994, date 01.05.2017, Urdheri nr 78, date 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,220 2017-05-15 2017-05-17 20610930012017 Uje Paguar Uji per muajin Prill 2017, fatura nr 1704-159746-1-1, date 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ARBANA SH. A. Tirane 361,080 2017-05-05 2017-05-12 20310930012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MEI pagese sherbim roje, vazhd kontrata nr 64/7, date 12.01.2017, fat 76 dt 30.4.2017 seri 35114633
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 413,813 2017-05-04 2017-05-09 20410930012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit MEI terheqije ne valute ne Euro, Autorizim nr 2569/1, date 02.05.2017, Terheqje 3000 Euro, kursi i kembimit 1 Euro=137.8 leke
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2017-05-02 2017-05-08 19010930012017 Udhetim i brendshem MEI pagese Dieta ne leke, urdher nr 164, date 28.04.2017, nr i punonjesve 1, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 182,500 2017-05-02 2017-05-08 18610930012017 Udhetim i brendshem MEI pagese Dieta ne leke, urdher nr 164, date 28.04.2017, nr i punonjesve 6, Bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 203,395 2017-05-02 2017-05-08 18910930012017 Udhetim i brendshem MEI pagese Dieta ne leke, urdher nr 164, date 28.04.2017, nr i punonjesve 8, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ELDINO Tirane 47,659 2017-05-03 2017-05-08 19210930012017 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala MEI pagese 5 % e garancise se mbajtur nga pagesa nr 434, date 20.10.2016, shkresa ne 2190, datev 10.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 135,664 2017-05-03 2017-05-08 20110930012017 Udhetim jashte shtetit MEI pagese bilete avioni, fatura nr 316 (45235216), date 21.03.2017, Autorizimi nr 1792, date 21.03.2017, UP 70, dt 17.02.2016, Amendim kontrate nr 1792/3, dt 21.03.2017, Marreveshje kuader nr 2688/7. dt 14.12.2016
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 87,720 2017-05-03 2017-05-08 19410930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per sherbime makine, fatura nr 559 (45082794), date 11.04.2017, Urdher prokurimi nr 48, date 13.02.2017, Shtese kontrate nr 937/3, date 15.02.2017, Situacion punimesh AA 443 AV, Procesverbal date 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,993 2017-05-03 2017-05-08 19610930012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MEI Abomimi i shtypi, Fature nr 210 (44113428), date 10.04.2017, Fature nr 211 (44113429), date 10.04.2017, Kontrate nr 7251/3, date 04.01.2017, Urdher Prokurimi nr 01, date 04.01.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALKED KOPAĒI Tirane 122,400 2017-05-03 2017-05-08 20010930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per Blerje Goma makine 235/65 R17 DHE 245/75R16, Fature nr 234 (45617975), date 25.04.2017, Flete Hyrje nr 01, date 25.04.2017, Urdher Prokurimi nr 16, date 20.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 77,124 2017-05-03 2017-05-08 19910930012017 Posta dhe sherbimi korrier MEI Paguar sherbimin postar, fatura nr 2284 (44121084) date 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,000 2017-05-02 2017-05-08 18810930012017 Udhetim i brendshem MEI pagese Dieta ne leke, urdher nr 164, date 28.04.2017, nr i punonjesve 2, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 174,845 2017-05-02 2017-05-08 18710930012017 Udhetim i brendshem MEI pagese Dieta ne leke, urdher nr 187, date 28.04.2017, nr i punonjesve 11, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 94,800 2017-05-03 2017-05-08 19310930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per sherbime makine, fatura nr 558 (45082793), date 11.04.2017, Urdher prokurimi nr 48, date 13.02.2017, Shtese kontrate nr 937/3, date 15.02.2017, Situacion punimesh AA 093 JP, Procesverbal date 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,759 2017-05-03 2017-05-08 19110930012017 Shpenzime te tjera transporti MEI pagese per shpenzime taksa makine, Fature nr 215623833, 215623827, 1700141643, 1700141647, 1700141651, date 12.04.2017,
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 216,223 2017-05-02 2017-05-03 18210930012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017, Plani 126. Fakti 3, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,380,303 2017-05-02 2017-05-03 17610930012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017, Plani 126, Fakti 21, Bordero Bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,126,392 2017-05-02 2017-05-03 17610930012017 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e miajit Prill 2017, Plani 126, Fakti 38, Bordero Bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 998,436 2017-05-02 2017-05-03 18010930012017 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017, Plani 126, Fakti 12, Bordero Bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 97,289 2017-05-02 2017-05-03 18510930012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017 Punonjesit me kontrate, Plani 5, Fakti 2, Bordero Bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 105,033 2017-05-02 2017-05-03 18410930012017 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017 per punonjesit me kontrate, Plani 5, fakti 3, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,964,462 2017-05-02 2017-05-03 17810930012017 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat e muajit Prill 2017, Plani 126, fakti 34, bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 447,011 2017-05-02 2017-05-03 18110930012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MEI pagat muajit Prill 2017, Plani 126, Fakti 5, Bordero bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 496,909 2017-05-02 2017-05-03 18310930012017 Paga baze MEI pagat e muajit Prill 2017Praktikantet, Plani 12, Fakti 12, Bordero Bashkelidhur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave