Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 42,216,635.00 68 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,565,701 2017-11-02 2017-11-03 67210040012017 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,411,386 2017-11-02 2017-11-03 66910040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,522 2017-11-02 2017-11-03 67510040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m-tetor 2017 ,nr Punonjesve plan 164 fakti 132,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,432,890 2017-10-03 2017-10-04 63310040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,035 2017-10-03 2017-10-04 63710040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 404,783 2017-10-03 2017-10-04 63410040012017 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,261,826 2017-10-03 2017-10-04 63610040012017 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 244,998 2017-09-04 2017-09-05 54510040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 136,197 2017-09-04 2017-09-05 54810040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,496,020 2017-08-01 2017-08-02 470110040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 31,789 2017-08-01 2017-08-02 467110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,392 2017-08-01 2017-08-02 461110040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 294,343 2017-07-03 2017-07-04 41310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtesa page te tjera - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,524 2017-07-03 2017-07-04 411110040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,522 2017-06-01 2017-06-02 31910040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-06-01 2017-06-02 322110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,441 2017-05-02 2017-05-03 227110040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,541,128 2017-05-02 2017-05-03 223110040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,497 2017-04-03 2017-04-04 15310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate 12/12 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,441 2017-04-03 2017-04-04 14610040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,531,954 2017-04-03 2017-04-04 14810040012017 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,302,332 2017-03-01 2017-03-02 9910040012017 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 620,370 2017-03-01 2017-03-02 10010040012017 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,740 2017-03-01 2017-03-02 10310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrte nr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,800 2017-03-01 2017-03-02 10410040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrate 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,513 2017-03-01 2017-03-02 10110040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,306,040 2017-02-01 2017-02-02 3810040012017 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,407 2017-02-01 2017-02-02 3610040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,451 2017-01-05 2017-01-06 910040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m-dhjetor 2016,nr Punonjesve me kontrate,plan 7 fakti 7,liste-pagese dt 05.01.2017,VKM NR 23 DT 20.01.2016,NR 526 DT 20.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,407 2017-01-05 2017-01-06 410040012017 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m-dhjetor 2016,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese dt 05.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,530 2016-12-01 2016-12-02 62110040012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve me kontrate 7/7, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,140 2016-12-01 2016-12-02 62010040012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve me kontrate 7/7, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,406 2016-12-01 2016-12-02 62210040012016 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve plan151/124 , bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,702 2016-12-01 2016-12-02 61910040012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve me kontrate 7/7, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 99,076 2016-11-01 2016-11-02 56510040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan 7/7 me kontrate vkm nr 23 dt 20.01.2016bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,670 2016-11-01 2016-11-02 56310040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan 7/7 me kontrate vkm nr 23 dt 20.01.2016bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,530 2016-11-01 2016-11-01 57210040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan7/7 me kontrate vk m 589 dt 17.07.2013bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 96,012 2016-10-03 2016-10-04 49110040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve me kontrate 7/7 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 89,055 2016-10-03 2016-10-04 49510040012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 122, bordero bashkangjitur, shtator 03.10. 2016,VKM 589 DT 17.07.13,VKM610 DT 24.07.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,141 2016-10-03 2016-10-04 49310040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve me kontrate 7/7
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave