Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 42,216,635.00 68 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,407 2016-10-03 2016-10-03 49610040012015 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat shtator 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 122, bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 85,953 2016-09-02 2016-09-02 44810040012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat gusht 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 119, bordero bashkangjitur, gusht 01.09. 2016,VKM 589 DT 17.07.13,VKM610 DT 24.07.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 49,398 2016-08-01 2016-08-02 39910040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat korrik 2016, nr i punonjesve me kontrate plan 6/ fakt 6, bordero bashkangjitur, KORRIK 2016,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 109,083 2016-07-01 2016-07-01 34110040012015 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat qershor 2016,nr i punonjesve plan149 / fakt 131, bordero bashkangjitur qershor2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,220,861 2016-06-01 2016-06-02 26310040012015 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat maj 2016,nr i punonjesve plan149 / fakt 130, bordero bashkangjitur maj 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 109,083 2016-06-01 2016-06-02 268100400120151 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat maj 2016,nr i punonjesve me kontrate plan 6 / fakt 6, bordero bashkangjitur maj 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 485,436 2016-05-03 2016-05-03 20810040012015 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat prill 2015,nr i punonjesve plan149 / fakt123, bordero bashkangjitur prill 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 25,856 2016-05-03 2016-05-03 21410040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat prill 2015,punonj.kontrate plan 3/ fakt 3, bordero bashkangjitur prill 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 484,820 2016-04-01 2016-04-01 14710040012015 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat mars 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 108,675 2016-04-01 2016-04-01 14510040012015 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat mars 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,843,302 2016-03-01 2016-03-02 8110040012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat shkurt 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,994 2016-02-10 2016-02-11 3510040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S paga punonjes me kontrate ,bordero bashkangjitur,pla3/fakt 3,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 108,675 2016-02-02 2016-02-03 3710040012015 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat janar 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,154,602 2016-02-02 2016-02-03 4310040012015 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat janar 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 25,856 2016-01-07 2016-01-07 910040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat dhjetor 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,971 2015-12-01 2015-12-02 570100400012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,214,237 2015-12-01 2015-12-01 566100400012015 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,766,423 2015-12-01 2015-12-01 565100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,203,006 2015-12-01 2015-12-01 564100400012015 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,526,647 2015-07-01 2015-07-01 285100400012015 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat Qershor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,193 2015-06-01 2015-06-01 226100400012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat maj 2015 me kontrate,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 458,193 2015-06-01 2015-06-01 222100400012015 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-M.ZH.E.T.S pagat maj 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,039,518 2015-04-01 2015-04-01 114100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat mars 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,244,660 2015-04-01 2015-04-01 116100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat mars 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 12,236 2015-04-01 2015-04-01 111100400012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat mars 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,047,551 2015-02-02 2015-02-02 37100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat janar 2015,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,094,766 2015-02-02 2015-02-02 39100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat janar 2015,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 351,850 2015-01-05 2015-01-05 7100400012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat dhjetor 2014,nr i punonjesve plan117/113
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave