Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 20,129,312.00 47 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,156 2014-12-24 2014-12-29 88710260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,183,264 2014-12-23 2014-12-24 67310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi ilirjan Qirjazi nr 89 dt 30.9.2010
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 682,500 2014-12-19 2014-12-23 78810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Pjeter Gjeta nr 237dt 9.9.13
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,465,714 2014-12-19 2014-12-23 68510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi xhelo Lazetemaj nr 2579 7.6.2012
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 425,700 2014-12-16 2014-12-18 81210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Zef Gjoci nr 775 7.9.2010
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 85,860 2014-12-12 2014-12-16 76110260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT fond i veēante sh 16.10.14 lp 12.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 756,000 2014-12-05 2014-12-11 58510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDISIT kosto lokale k 19.2.2014 sh 24.11.2014 lp 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 360,000 2014-12-10 2014-12-11 73510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi 116 dt 21.3.2013 Taulant Bejko sh 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-12-04 2014-12-05 60210260012014 Shpenzime per honorare 602 MIN MJDEDISIT honorare ah 21.11.2014 lp 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,500 2014-12-03 2014-12-04 63210260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJEDISIT dieta sh 3.12.2014 lp 3.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 833,029 2014-12-02 2014-12-03 59510260012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 188,816 2014-12-02 2014-12-03 59410260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-11-18 2014-11-19 57110260012014 Udhetim i brendshem 602 MIN MJDEDISIT dieta sh 18.11.2014 lp 18.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 432,000 2014-11-05 2014-11-06 52810260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT sh konsulence u min nr 1299 26.11.2014 akt marrveshje 26.6.2014 k konsulence 2.12.2014 lp 5.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 200,025 2014-11-03 2014-11-04 51710260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page tetor 2014 pl 107 f 105
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 878,219 2014-11-03 2014-11-04 51610260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per gradat ushtarake - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page tetor 2014 pl 107 f 105
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 71,500 2014-10-03 2014-10-06 43910260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT dieta sh 3.10.2014 lp 3.10.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 146,156 2014-10-06 2014-10-06 42910260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page shtator 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 927,420 2014-10-01 2014-10-02 42810260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page shtator 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 923,539 2014-09-01 2014-09-01 38010260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT page gusht 2014 pl 106 f 104
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 146,156 2014-09-01 2014-09-01 37910260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT page gusht 2014 pl 106 f 104
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 923,746 2014-08-01 2014-08-01 33410260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page korrik nr 106;106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 146,337 2014-08-01 2014-08-01 333310260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJEDISIT page korrik nr 106;106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 108,000 2014-07-14 2014-07-14 315110260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT shperblim ,shkres minfin.24.6.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 231,115 2014-07-01 2014-07-01 28710260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT pageQERSHOR 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 875,190 2014-07-01 2014-07-01 28610260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT pageQERSHOR 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2014-06-23 2014-06-24 027210260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT dieta lispagesa 20.6.2014,miratim 20.6.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-06-05 2014-06-09 25610260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT Dieta bordero qershor 2014 urdh 50 dt 24.01.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 869,669 2014-06-02 2014-06-02 22710260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 602 MIN MJDEDISIT page maj 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 207,801 2014-06-02 2014-06-02 22810260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 602 MIN MJDEDISIT page maj 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,500 2014-05-12 2014-05-13 19610260012014 Udhetim i brendshem 602 MIN MJDEDISIT dieta urdh 50 dt 24.01.2014 bordero maj 2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 212,101 2014-05-02 2014-05-02 17410260012014 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT PAGE BORDERO PRILL 2014 PL 106 F 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 837,882 2014-05-02 2014-05-02 17610260012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJDEDISIT PAGE BORDERO PRILL 2014 PL 106 F 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2014-04-08 2014-04-09 16510260012014 Udhetim i brendshem 602 MIN MJEdisit dieta,U,M nr 50 dt 24.01.2014,liste dt 07.04.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,074,472 2014-04-01 2014-04-01 13310260012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet 600 MIN MJEdisit paga mars,list poagese 2014,np 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,000 2014-03-24 2014-03-25 12210260012014 Sherbime telefonike MIN MJEDIISIT TELEFON FAT SHKURT 2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2014-03-10 2014-03-11 9710260012014 Unspecified MIN MJEdisit VENDIM GJYQI VENDIM 230 13.01.2012 Ilirjan Qirjazi
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 892,930 2014-03-03 2014-03-03 8810260012014 Unspecified 600 MIN MJEdisit PAGA SHKURT 2014,LIST PAGESE 2014.NP 97/97
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,747 2014-02-25 2014-02-26 7810260012014 Unspecified 602 MIN MJEdisit ,rimb tel,vkm 864 d 23/7/10,list pagese 2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,500 2014-02-24 2014-02-25 8310260012014 Unspecified 602 MIN MJEdisit dieta,um 50 d 24/1/14,list pagese 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave