Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 20,129,312.00 47 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 58,500 2014-02-17 2014-02-18 6310260012014 Unspecified 602 MIN MJDEDISIT KOM AD HOC LIST LLOG 14.02.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 122,721 2014-02-03 2014-02-04 5310260012014 Unspecified 600 MIN MJED paga list pritje janar 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 773,124 2014-02-03 2014-02-04 4610260012014 Unspecified 600+606 ministria e mjedisit paga janar 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,100 2014-01-27 2014-01-28 4110260012014 Unspecified 602 MIN MJED rimb tel vkm 864 dt 23.04.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 119,593 2014-01-23 2014-01-23 1110260012014 Unspecified 606 min mjedisit paga liste pritje dhjetor 2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-01-22 2014-01-22 3710260012014 Unspecified 600 min mjedisit djeta br vendit list 22.01.2014 um nr 50 dt 24.01.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 726,730 2014-01-13 2014-01-13 310260012014 Unspecified 600 MIN MJED PAGA DHJETOR 2013 97/97
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave