Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 1,899 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,855,986,767.00 1,899 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 209,000 2021-10-08 2021-10-14 45510260012021 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 04.10.2021, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 04.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2021-10-08 2021-10-14 45710260012021 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 04.10.2021, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 04.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2021-10-08 2021-10-14 45810260012021 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 04.10.2021, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 04.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,200 2021-10-08 2021-10-14 45410260012021 Udhetim i brendshem MTM Sponsorizim dieta brenda projekti taksese se karbonit , Miratim sekretari pergjithshem date 04.10.2021, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 27,500 2021-10-08 2021-10-14 46010260012021 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 04.10.2021, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 04.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 27,000 2021-10-08 2021-10-14 45310260012021 Udhetim i brendshem MTM Sponsorizim dieta brenda projekti taksese se karbonit , Miratim sekretari pergjithshem date 04.10.2021, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,000 2021-10-08 2021-10-14 45610260012021 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 04.10.2021, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 04.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E BUR.NATYR.TE PYJEVE KOM.MAQELLARE Tirane 403,200 2021-09-27 2021-10-05 43110260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Spons.permir.pyjesh, shkr drejt 20.09.2021, Marrvesh. bashkepun. nr 1992 dt 19.03.2021, kontr date 08.01.2021,shkr. Bashkia Diber nr 2999 dt 14.09.2021 fat 2.dt 14.09.2021 prog pune 22.06.2021, perfun marrje ne dorez 10.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 10,848 2021-09-21 2021-10-05 38710260012021 Uje MTM Pagese Uji Gusht 2021,Kontrate 159746-1, fature nr 19757.2021 date 31.08.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 230,932 2021-09-22 2021-10-05 42910260012021 Elektricitet MTM Energji Elektrike Gusht 2021, Kontrate nr H112233, fature elektron. Seria 417809352, date 31.08.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.PERDOR.BURIME NATYRORE SLLOVE Tirane 432,320 2021-09-27 2021-10-05 43310260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Sponsor.permir. pyjesh, shkr. drejt 20.09.2021, Marveshje bashkepunimi nr 1992 dt 19.03.2021, kontrate date 17.12.2020,shkrese Bashkia Diber 2998 dt 14.09.2021 fat 4. dt 15.09.2021 70% perfun prog pune 22.06.2021, marrje dor 09.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA " SASH " Tirane 1,020,000 2021-09-27 2021-10-05 42610260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM 30 perqind Parafinanc Projek Eco Blue ON, VKM 281 dt 13.04.2016, VKM NR 325 Dt 31.05.2018, Urdher Min nr 169 dt 23.08.2021, kontr nr 5916 2 dt 24.08.2021, fd 2 2021 dt 01.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.PERD.PYJE.KULL.ZERQAN Tirane 135,680 2021-09-28 2021-10-05 43510260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Sponsor. permires.pyjesh, shkrese drejt 20.09.2021, Marveshje bashkep. nr 1995 dt 19.03.2021, kontrate date 08.01.2021,shkr.Bashkia Bulqize 4393 dt 15.09.2021 fat 1.2021 dt 06..08.2021 perfun prog 22.06.21 marrj dorez dt 28.07.21
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 112,426 2021-10-01 2021-10-05 45210260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale Projekti i Sherbimeve Mjedisore ESP Paga shtator 2021, Shkrese Min fin nr 9623/1 dt 15.06.2021 lista e llogarive 01.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ. E PYJEVE DHE KULLOTAVE KOM. PISHAJ Tirane 1,788,287 2021-09-27 2021-10-05 43010260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Spons.permir.pyjesh, shkr drejt 20.09.2021, Marrvesh. bashkepun. nr 2584 dt 13.04.2021, kontr date 08.04.2021,shkr. Bashkia Gramsh nr 3432 dt 15.09.2021 fat 4.dt 13.09.2021 prog pune 22.06.2021, 70% perfun marrje ne dorez 13.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA E BURIMEVE NATYRORE TOMIN Tirane 288,960 2021-09-27 2021-10-05 43210260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Sponsorizim permir. pyjesh, shkr. drejt 20.09.2021, Marveshje bashkepun 1992 dt 19.03.2021, kontr. date 17.12.2020,shk. Bashk. Diber 2998 dt 14.09.2021 fat 325.2021 dt 09.06.2021 70% perfund prog pune 22.06.2021, marrj dor 09.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,925 2021-09-21 2021-10-05 38810260012021 Te tjera transferta tek individet MTM Rimbursim Celulari, VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " , Lista e llogarive 21.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.BURIM. NATYR. PYJEVE TREBISHT Tirane 280,960 2021-09-29 2021-10-05 43410260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Sponsor. permires.pyjesh, shkrese drejt 20.09.2021, Marveshje bashkep. nr 1996 dt 19.03.2021, kontrate date 08.01.2021,shkr.Bashkia Bulqize 4392 dt 15.09.2021 fat 1.2021 dt 15..09.2021 perfun prog 22.06.21 marrj dorez dt 27.08.21
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 50,896 2021-10-01 2021-10-05 45110260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale Projekti i Sherbimeve Mjedisore ESP Paga Shtator 2021, Shkrese Min fin nr 9623/1 dt 15.06.2021 lista e llogarive 01.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 909,184 2021-10-01 2021-10-05 45010260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale Projekti i Sherbimeve Mjedisore ESP Paga Shtator 2021, Shkrese Min fin nr 9623/1 dt 15.06.2021 lista e llogarive 01.10.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S.E.J shpk Per Joint Venture ONF International Tirane 7,254,888 2021-09-28 2021-10-05 39310260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM rimbursim TVSH urdher sek pergjith nr 6898 dt 27.09.2021, fat nr 3.2021 dt 21.09.2021kont ESP-CS-QC-13.3 dt 12.11.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 738,060 2021-09-27 2021-10-05 42510260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM 30 perq Parafin Projek per Strategjine e thelluar, e integruar, dhe e veteqendrueshme, VKM 281 dt 13.04.2016, VKM NR 325 Dt 31.05.2018, Urdher Min nr 169 dt 23.08.2021, ,kontr nr 5916 1 dt 2.08.2021, Fatura nr 226 2021 dt 10.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MEKTRIN MOTORS Tirane 97,950 2021-09-21 2021-10-05 38610260012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MTM Riparim mekine AA678VF, P-v emergjence formul nr 4 dt 15.09.2021, P-V konstat 15.09.2021, shkr drejt 15.09.2021, fat 575.2021 dt 15.09.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E PERDORUESVE TE PYJEVE E KULLOTAVE(K66906910I) Tirane 883,680 2021-09-27 2021-10-05 420 10260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Spons.permir.pyjesh, shkr drejt 07.09.2021, Marrvesh. bashkepun. nr 1991 dt 19.03.2021, kontr date 18.12.2021,shkr. Bashkia Has 1390 dt 30.07.2021 fat 1.dt 29.07.2021 perfun prog pune22.06.2021, marrje ne dor 23.07.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ. E PERD. PYJ /KULL/KOMUNALE "PYJET" Tirane 537,600 2021-09-27 2021-10-05 43710260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Sponsor. permires.pyjesh, shkrese drejt 20.09.2021, Marveshje bashkepunimi nr 1992 dt 19.03.2021, kontrate date 05.01.2021,shkr. bashkia Diber 2998 dt 14.09.2021 fat 2.2021 dt 14.09.2021 70% perfun prog 22.06.21 marrj dorez dt 10.09.21
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) InfoSoft Office Tirane 624,000 2021-09-29 2021-10-05 40110260012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MTM Riparim paisje elektr.,U-P nr 153 dt 29.06.2021,perllog fond lim dt 29.06.21,ftes ofert dt 30.06.21,dekl on line, njoftim fituesi dt 30.06.21, kont nr 4531.2 dt 08.07.2021,sig kont 07.07.21,fat 2554 dt 30.08.21, p-v 30.08.21 marrje dor
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2021-10-01 2021-10-04 44510260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM paga muaji Shtator 2021, listepagesa, ne organike plan 132 fakt 1, me kontrate plan 26 fakt 0
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 968,471 2021-10-01 2021-10-04 44210260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM Paga muaji Shtator 2021, listepagesa, ne organike plan 132 fakt 6, me kontrate plan 26 fakt 16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,074,106 2021-10-01 2021-10-04 44110260012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MTM Paga muaji Shtator 2021, listepagesa, plan 132 fakt 28, me kontrate plan 26 fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,651,542 2021-10-01 2021-10-04 44010260012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MTM Paga muaji Shtator 2021, listepagesa, ne organike plan 132 fakt 36, me kontrate plan 26 fakt 4
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,165 2021-10-01 2021-10-04 44410260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM paga muaji Shtator 2021, listepagesa, ne organike plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,022,880 2021-10-01 2021-10-04 43810260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM Paga muaji Shtator 2021, punonjes ne organik Plan 132 fakt 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,516,847 2021-10-01 2021-10-04 44310260012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MTM Paga Punonjes Muaji Shtator 2021, Listepagese, ne organike Plan 132 Fakt 22, me kontrate plan 26 fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 89,572 2021-10-01 2021-10-04 44610260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM Paga muaji Shtator 2021, listepagesa, ne organike plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2021-10-01 2021-10-04 44710260012021 Te tjera transferta tek individet MTM Bonusi i karburantit zvMinister listepagesa Shtator 2021 ligj nr 169 2013 per bonusin
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 149,499 2021-10-01 2021-10-04 43910260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MTM paga muaji Shtator 2021, listepagesa ne organike plan 132 fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "SHOQ. E PERDORUESVE TE PYJEVE DHE KULLOT. QERRET" Tirane 2,057,600 2021-09-21 2021-09-28 41410260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Spons permir Pyjesh prog 22.06.20221, shk drejt 07.09.2021, marrvesh 2316 dt 31.03.21, Kont 03.02.2021, Ft 1.2021 dt 10.08.2021, shk Bashk Puke 1646 dt 23.08.2021, marrje dorez 22.07.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GJELBERIMI BASHKIA KLOS Tirane 1,432,960 2021-09-21 2021-09-28 41910260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM spons.permir.pyjesh, prog dt22.06.2021, shk drejt 07.09.2021, Marvesh 1993 dt 19.03.2021,kont 02.02.2021, fat 1.2021 dt 02.08.2021, shk bashkia Klos nr 2061 dt 05.08.2021, marrje dorez 27.07.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MEI Business Consultancy Tirane 630,824 2021-09-21 2021-09-28 39510260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Miratim urdher sek pergj Nr 5976 dt 26.08.2021 fat nr 3.2021 dt 15.06.2021 kont nr 2818 dt 21.04.2021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Xhovan Gjini Tirane 21,600 2021-09-14 2021-09-22 41110260012021 Shpenzime te tjera transporti MTM Larje makine MTM GUSHT 2021, kontrate ne vazhdim nr 299.1 dt 21.01.2021, Urdher kom marrjes sherb nr 31 date 25.01.2021, fat elekt 57.2021 date 07.09.2021 ,p-v date 07.09.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave