Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,762 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,180,362,047.00 3,762 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 115,980 2023-11-20 2023-11-23 90910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1250, 03.11.2023, up 248, 06.11.2023, fo 06.11.2023, pv 06.11.2023, njfit 06.11.2023, fat 522/2023, 06.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 58,800 2023-11-20 2023-11-23 90510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 2015, 24.10.2023, up 245, 31.10.2023, fo 31.10.2023, pv 31.10.2023, njfit 31.10.2023, fat 515/2023, 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 38,800 2023-11-20 2023-11-23 90410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 2020, 26.10.2023, up 246, 02.11.2023, fo 02.11.2023, pv 02.11.2023, njfit 02.11.2023, fat 5658/2023, 02.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 399,537 2023-11-20 2023-11-23 89910170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes,dalje ne lirim, umm 1362, 04.08.2023, umm 1802, 27.09.2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 244,200 2023-11-20 2023-11-23 90110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,uzvm 1577/1, 27.09.2023, up 211, 27.09.2023, fo 27.09.2023, pv 27.09.2023, njfit 27.09.2023, fat 4891/2023, 28.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 58,600 2023-11-20 2023-11-23 90810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1201, 19.10.2023, up 244, 30.10.2023, fo 30.10.2023, pv 30.10.2023, njfit 30.10.2023, fat 506/2023, 30.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 202,400 2023-11-20 2023-11-23 90610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, uzvm 2140, 01.11.2023, up 250, 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 527/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2023-11-20 2023-11-23 91110170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, te tjera materiale dhe sherbime speciale, raport monitorimi ne shtypin e shkruar dhe ate audioviziv, raport tetor 2023, fat 487/2023, date 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 52,000 2023-11-20 2023-11-23 90310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1949, 16.10.2023, up 235, 16.10.2023, fo 16.10.2023, pv 16.10.2023, njfit 16.10.2023, fat 1073/2023, 17.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 67,300 2023-11-20 2023-11-23 90210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1227, 23.10.2023, up 243, 25.10.2023, fo 25.10.2023, pv 25.10.2023, njfit 25.10.2023, fat 498/2023, 25.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 47,000 2023-11-20 2023-11-23 90710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1253, 06.11.2023, up 252 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 528/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SINTEZA CO Tirane 63,840 2023-10-12 2023-11-10 78610170012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per mirembajtjen e pajisjeve te zyrave, kont 1854/3, 24.12.2021, fat 1474/2022, 12.05.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 119,978 2023-10-17 2023-11-10 78810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,pv 14.02.2023, formulari i cmimit te ofertes 06.02.2023, fat 123/2023, 16.02.2023, pv pr malli 16.02.2023, fh 5, 16.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 279,500 2023-11-07 2023-11-10 86110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,uzvm 1920, 11.10.2023, up 234, 16.10.2023, fo 16.10.2023, pv 16.10.2023, njfit 16.10.2023, fat 5081/2023, 17.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 39,300 2023-11-07 2023-11-10 86510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1189, 16.10.2023, up 239, 18.10.2023, fo 18.10.2023, pv 18.10.2023, njfit 18.10.2023, fat 493/2018, 18.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,195,000 2023-11-08 2023-11-10 89610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes,terheqje ne valute euro, shkresa 6/11, 06.11.2023, 30000 euro, kursi 106.5, date 06.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) JUVENILJA Tirane 62,530 2023-10-30 2023-11-10 83210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 76/2023, 06.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 41,980 2023-11-07 2023-11-10 86410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 988, 14.09.2023, up 238, 18.10.2023, fo 18.10.2023, pv 18.10.2023, njfit 18.10.20253, fat 492/2023, 18.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 34,800 2023-11-07 2023-11-10 86210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1737, 26.09.2023, up 236, 17.10.2023, fo 17.10.2023, pv 17.10.2023, njfit 17.10.2023, fat 1569/2023, 17.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 606,000 2023-10-26 2023-11-10 82410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1893/2, 18.09.2023, fat 2472/2023, 18.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 50,290 2023-10-26 2023-11-10 81310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1046, 28.09.2023, up 220, 04.10.2023, fo 04.10.2023, pv 04.10.2023, njfit 04.10.2023, fat 1012/2023, 04.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 32,700 2023-11-07 2023-11-10 86010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1183, 13.10.2023, up 231, 13.10.2023, fo 13.10.2023, pv 13.10.2023, njfit 13.10.2023, fat 477/2023, 13.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 47,900 2023-11-07 2023-11-10 86310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1171, 11.10.2023, up 237, 17.10.2023, fo 17.10.2023, pv 17.10.2023, , njfit 17.10.2023, fat 1571/2023, 17.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 37,100 2023-11-07 2023-11-10 86610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1194, 17.10.2023, up 240, 19.10.2023, fo 19.10.2023, pv 19.10.2023, njfit 19.10.2023, fat 494/2023, 19.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 35,000 2023-11-07 2023-11-10 86710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1793/2, 25.08.2023, fat 15482/2023, 01.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 319,680 2023-11-01 2023-11-07 85110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Tetor 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 90,100 2023-10-26 2023-11-06 82210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1919, 11.10.2023, up 230, 12.10.2023, fo 12.10.2023, pv 12.10.2023, njfit 12.10.2023, fat 1562/2023, 13.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 123,000 2023-10-26 2023-11-06 81510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1736, 26.09.2023, up 222, 05.10.2023, fo 05.10.203, pv 05.10.2023, njfit 05.10.2023, fat 455/2023, 05.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 314,016 2023-10-26 2023-11-06 83010170012023 Sherbime te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, sherbime per sigurimin e flamujve sipas shkrese sp 4699/1, 06.09.2023, shkrese 4699/2, 18.09.2023, situacion, fat 57/2023, 15.09.2023, pv pritje malli 26.09.2023, fh 36, 26.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Florian Allkja Tirane 1,050,000 2023-11-01 2023-11-06 85910170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes,shpenzime per ekzekutim v.gj largim nga puna shksp 6058/3,05.12.22,shkr6058/1,18.11.22,shk6058,17.11.22,v.2254,06.10.22,shk sp 5799/1,09.11.22,shk5799,08.11.22 v.130,25.01.17,shk4795,22.9.22,shk4795/1,10.10.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 1,480 2023-10-26 2023-11-06 82810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 2115/1, 02.10.2023, fat 193/2023, 10.10.2023, fd 05, 06.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,249,783 2023-10-24 2023-11-06 80710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, paga liste pritje, vgj au 4247/1, 28.04.2016, au 4294/9, 04.07.2016,au 3385/4 01.06.2017,shkrese 1072/6 16.06.2022,shkres 2726/2 27.06.2022 Shtator 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 30,000 2023-10-26 2023-11-06 82510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje,prog sp 2115/1, 02.10.2023, fat 258/2023, 07.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 130,075 2023-11-01 2023-11-06 85710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, paga liste pritje , vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, Tetor 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 47,300 2023-10-26 2023-11-06 81210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, uMM 1736, 26.09.2023, UP 219, 04.10.2023, fo 04.10.2023, pv 04.10.2023, njfit 04.10.2023, fat 957/2023, 16.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 445,104 2023-11-01 2023-11-06 84810170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Tetor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 122,000 2023-10-26 2023-11-06 81610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1142, 04.10.2023, up 223, 05.10.2023, fo 05.10.2023, pv 05.10.2023, njfit 05.10.2023, fat 1016/2023, 05.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 110,770 2023-10-26 2023-11-06 82110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1149, 05.10.2023, up 229, 12.10.2023, fo 12.10.2023, pv 12.10.2023, njfit 12.10.2023, fat 1006/2023, 12.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 33,277 2023-10-26 2023-11-06 82010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1035, 26.09.2023, up 228, 11.10.2023, fo 11.10.2023, pv 11.10.2023, njfit 11.10.2023, fat 1046/2023, 11.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 4,350 2023-10-26 2023-11-06 82910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1936/2, 15.09.2023, fat 184/2023, 27.09.2023, fd 20.09.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave