Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,923 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AVIACENTER 120,800.00 2 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVIA CENTER Tirane 49,300 2022-12-14 2022-12-22 41910160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 12407/1 dt 30.11.2022, UP nr 12407/2 dt 30.11.2022, ftese per oferte nr 12407/4 dt 30.11.2022, njoftim fituesi APP dt 30.11.2022, fature nr 51 dt 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVIA CENTER Tirane 71,500 2022-11-04 2022-11-10 36310160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 9944/1 dt 05.10.2022, UP nr 9944/2 dt 05.10.2022, ftese per oferte nr 9944/3 dt 05.10.2022, njoftim fituesi APP dt 05.10.2022, fature nr 5 dt 05.10.2022
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave