Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,343 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 608,315,151.00 337 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-06-03 2024-06-06 22710060012024 Shpenzime per honorare MIE, pguar paga keshilltare te jashtem 3.5.24-3.6.24, urdh nr.121 dt.10.10.23, kontr 7967/1 dt.10.10.23,listepagesa muaji maj 24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,820,087 2024-06-03 2024-06-04 22310060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit maj 2024, plan 254, fakt 202, plan 40 fakt 39,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,758,050 2024-05-27 2024-05-29 21210060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi , urdhër 4548 dt 22.5.24, listpagese dt 22.5.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-05-08 2024-05-10 18710060012024 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime page per keshilltare prill 2024, urdh nr.121 dt.10.10.23,konr 7967/1dt.10.10.23,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,905,590 2024-05-02 2024-05-03 17010060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga punonjes muaji prill 2024, plan 254, fakt 204, plan 40 fakt 40
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2024-04-18 2024-04-22 14610060012024 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenz komp tel , urdh 32 dt.27.2.23 listepages bashkelidhur , vkm 855 dt.4.11.20, permbledhse
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,065,290 2024-04-18 2024-04-22 13710060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pagese nr.3482 dt.17.4.24, listepages dt.17.4.24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-04-12 2024-04-16 12110060012024 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime page per keshilltare, urdh nr.121 dt.10.10.23,konr 7967/1dt.10.10.23,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,767,274 2024-04-02 2024-04-03 11110060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes mars 24, plan 254 fakt 204 plan 40 fakt 40
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-03-06 2024-03-08 8910060012024 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime page keshilltare, shkurt 24, kontrata 7967/1 dt.10.10.23, listepagesa bashkelidh
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,030,790 2024-03-06 2024-03-08 8110060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdh 2170 dt.1.3.2024, listepagesa dt.1.3.24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,571,846 2024-03-01 2024-03-05 7610060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes shkurt 2023, plan 254 fakt 203 plan 40 fakt 39
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,071,948 2024-02-15 2024-02-23 6010060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-02-08 2024-02-13 3510060012024 Shpenzime per honorare MIE, honorare keshilltar urdher 121 dt.10.10.23, listepagesa bashkelidhur janar 2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,462,827 2024-02-01 2024-02-02 2810060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,500 2024-01-25 2024-01-29 81010060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare permbledhese , urdh 4987/1 dt.29.12.2023, nr 9776/1 dt.29.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,400 2024-01-25 2024-01-29 80510060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKDM dhjetor 2023, udh 816 dt.24.1.24, listepagese honorare bashkelidh, vkm nr 656 dt.31.10.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,400,038 2024-01-17 2024-01-26 77610060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr 45 dt.24.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 570,840 2024-01-17 2024-01-22 78610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 140,000 2024-01-17 2024-01-22 77110060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.834 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,850,975 2024-01-09 2024-01-15 74010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt 8.1.24, urdher pages nr10227 dt.29.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-01-11 2024-01-15 910060012024 Shpenzime per honorare MIE, honorare keshilltar i jashtem periudha 3.12.23-3.1.24, urdh 121 dt.10.10.23,kontr 7967/1 dt.10.10.23, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,666,740 2024-01-08 2024-01-09 410060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes dhjetor 2023, plan 254 fakt 200 plan 50 fakt 45
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 605,040 2023-12-27 2024-01-04 69610060012023 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta brenda vendit, listepagesa dt.26.12.23, urdh nr.9978 dt.22.12.23, vkm nr997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 166,600 2023-12-27 2024-01-04 68510060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh nr.9575 dt.11.12.2023,listepages bashkelidh,vkm nr656 dt31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,049,775 2023-12-21 2023-12-28 66310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2023-12-15 2023-12-20 63610060012023 Kompensime speciale te tjera MIE shpenz kompns tel, urdh 32dt.27.2.23,listepages bashkelidh vkm 855 dt.4.11.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,400 2023-12-15 2023-12-20 62910060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm nentor 23,urdh 9607 d.11.12.23,listepagesa bahkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 204,000 2023-12-13 2023-12-18 59910060012023 Shpenzime per honorare MIE, honorare keshilltar jashtem 3.10.23-3.12.23, urdh 121 dt.10.10.23,kontr 7967/1dt.10.10.23,listepagesa bashkelidh per periudhen tetor -nentor
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 138,670 2023-12-13 2023-12-18 59610060012023 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare licensim,urdh 6408dt.2.8.23,listepages dt.12.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 418,320 2023-12-13 2023-12-15 59110060012023 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare kkdm janar - tetor 23,urdh nr1671dt.9.2.23,2516dt.6.3.23,3569dt13.4.23,4522dt.24.5.23,5166dt15.6.23,5743dt.6.7.23,6697dt17.8.23,7431dt.20.9.23,8267dt20.10.23,9134dt.21.11.23,listepages bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,412,155 2023-12-13 2023-12-15 60110060012023 Te tjera transferta tek individet Mie shpenzime varrimi listepagesadt.11.12.23,urdh 9546 dt.11.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,131,160 2023-12-06 2023-12-11 53810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi , urdher pagese nr.9290 dt.30.11.23, listepagea dt.30.11.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,753,952 2023-12-01 2023-12-05 53210060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit muaji nentor 2023, plan 254 fakt 200, plan 50 fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,308,840 2023-11-23 2023-11-24 51910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi, urdher pagese nr 9162 dt 22.11.2023 listpagese bashkalidhur date 22.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,642 2023-11-23 2023-11-24 51110060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE,leje vjetore papaguar urdher 117,dt 29.9.23, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,964,850 2023-11-21 2023-11-23 50110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi, urdher pagese nr 9057 dt 17.11.2023 listpagese bashkalidhur date 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,443,675 2023-11-15 2023-11-22 47310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi, urdher pagese nr 8931 dt 13.11.2023 listpagese bashkalidhur date 14.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,756,060 2023-11-16 2023-11-20 49010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi , urdher pagese nr.8979 dt.15.11.23, listepagea dt.15.11.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,579,100 2023-11-13 2023-11-15 46210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi, urdher pagese nr 8866 dt 10.11.2023 listpagese bashkalidhur date 10.11.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave