Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 533,856,104.00 169 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 33,886 2024-02-15 2024-02-23 6210060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 21,051,964 2024-02-08 2024-02-13 4110060012024 Sherbime te tjera MIE sherbim arbitrazhi pagese mbyllese fatures 12000036600 dt.18.4.23, shkresa av 383/3 dt.5.5.23, urdher 23 dt.6.2.24 transf 199,654 euro kurs 105.4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 734,925 2024-02-08 2024-02-13 4710060012024 Organizatat nderkombetare te tjera MIE kuotatizacion IMO viti 2024, urdh 13 dt.12.1.24, transf 5925 gdp,fatura 1.01.2024,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 5,214,220 2024-02-08 2024-02-13 4410060012024 Organizatat nderkombetare te tjera MIE kuotatizacion UPU viti 2024, bashkim nderkomb posta,urdh 20 dt.1.2.24, transf 46298.62 chf, fat BIVFAC-12929 dt.1.3.23,STRVFAC-1881,BIVFAC-13131dt30.6.23,BIVFAC-13506,BIVFAC-13383dt2.10.23,BIVFAC-13647dt.27.11.23,BIVFAC-13860dt.20.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 15,818,432 2024-02-08 2024-02-13 4210060012024 Sherbime te tjera MIE sherbim arbitrazhi, fatura 12000038388 dt.21.6.23, shkresa av 7143 dt.11.9.23, urdher 23 dt.6.2.24 transf 150,00 euro kurs 105.4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 8,966,914 2024-02-08 2024-02-13 4310060012024 Sherbimet bankare MIE kuotatizacion ITU viti 2024, bashkim nderkomb telekom,urdh 20 dt.1.2.24, transf 79625.9 chf, fat 6500011587 dt.14.8.23, nr2500000024 dt.20.4.22, kurs 112.5
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 190,260 2024-01-17 2024-01-22 79110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 28,923,408 2024-01-09 2024-01-11 74910060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion europa dixhitale viti 23, urdher 216 dt.27.12.23, debit note 3242315400, transfert 273,000 euro dt.15.11.22, transf 5776 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 612,028 2024-01-09 2024-01-11 74810060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIE, kuotatizacion ICOLD 23, urdher 168 dt.13.12.23, fat FA001019 dt.15.11.22, transf 5776 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 323,390 2023-12-15 2023-12-22 64710060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion IRENA 2023 urdher166 dt.13.12.23, reference FN/NV/2023/O/21413, transf 3358 dollar,kursi 96.2 leke
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 26,511,991 2023-12-15 2023-12-21 64610060012023 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc pages pjesore urdher171 dt.14.12.23,shkres 383/3dt.5.5.23,kontrata 1260/7dt.23.8.21,fat nr12000036600dt.18.4.23,transf 250346 euro hogan llp,kursi 105.9 leke
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,813,862 2023-12-01 2023-12-05 53410060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga punonjesit muaji nentor 2023, plan 254 fakt 200, plan 50 fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 14,107,850 2023-11-23 2023-11-30 52810060012023 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc arbitrazh pagese mbyllese, urdher nr.41 dt.21.3.23, shkres 44/1 dt.12.1.23,kontrata dt.23.8.21,fat12000032694 dt.12.12.22, transert 135,000 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 752,220 2023-11-13 2023-11-15 46810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi, urdher pagese nr 8866 dt 10.11.2023 listpagese bashkalidhur date 10.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 664,640 2023-10-24 2023-10-26 44510060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.23.10.23, permbledhese dt.23.10.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 866,649 2023-10-12 2023-10-16 41610060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion TCT viti 2023,urdher nr.122 dt.10.10.23, fatura 486-04-2022 dt.19.6.23, transfert 8081.15 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 637,200 2023-09-26 2023-09-29 37810060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.26.9.23, permbledhese dt.26.9.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 710,359 2023-09-26 2023-09-29 37910060012023 Organizatat nderkombetare te tjera ME, kuotatizacion IMO 2023, urdh nr.113,dt20.09.23,fatura dt.30.6.2023 transfert 5666.66 GDP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,323,137 2023-09-21 2023-09-27 37410060012023 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc arbitrazh pagese mbyllese, urdher nr.107 dt.12.9.23, shkres 1810/1 dt.5.5.22,kontrata dt.2.7.21,fat1662992 dt.19.4.22, transfert 18,627 GDP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 23,306,350 2023-09-13 2023-09-15 37010060012023 Sherbimet bankare MIE, sherbim asistenc arbitrazh pagese pjesore, urdher nr.41 dt.21.3.23, shkres 44/1 dt.12.1.23,kontrata dt.23.8.21,fat12000032694 dt.12.12.22, transert 215,000 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 476,080 2023-09-13 2023-09-15 36810060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.11.9.23, permbledhese dt.11.9.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,047,866 2023-09-07 2023-09-11 35910060012023 Sherbimet bankare ME, kuotatizacion OTIF 2023, urdh nr.102,dt29.8.23,fatura SAF-23081 dt.7.6.2023 transfert 9148.61 CHF
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 489,932 2023-07-11 2023-07-13 26610060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion komuniteti energjise viti 2023, urdher nr 73 dt.19.6.2023, fatura dt.7.2.23, transferte 4572 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,707,401 2023-07-04 2023-07-06 25510060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,317,065 2023-06-15 2023-06-22 20010060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale (te nevojshme per funksionimin e institucionit), autorizim dt.15.6.23,permbl.15.6.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 89,211 2023-06-15 2023-06-21 20110060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIE, kuotatizacion energy charter, sekretariati kartes energjise viti 2023, urdh 58 dt.3.5.2023, fatura dt.11.04.23, transferte 813 kursi 109.3 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,107,288 2023-06-02 2023-06-06 18410060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 797,330 2023-05-24 2023-05-29 16510060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzme speciale, autorizim dt.23.5.23,permbl.23.5.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 707,460 2023-04-26 2023-05-03 15010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 6,001,531 2023-04-20 2023-04-24 13210060012023 Sherbimet bankare MIE SHPENZIME PER KUOTATIZACION ITF(OECD) 2020,2021,2022,2023 URDHER 44DT 27.3.2023 FAT 37-97/11001/2020;37-97/110001/2021;37-97/110001/2022;37-97/110001/2023 TRASFERTE 52864.68 EURO ME KURS PREFERENCIAL DITE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 13,564,230 2023-03-27 2023-03-29 10710060012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIe, arbitrazh nderkombetar,urdh 41dt.21.3.23,fatura alb003 dt.12.12.22,kontrata dt.4.11.2021,transfert 127500 usd,kurs 106.3 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 13,564,230 2023-03-27 2023-03-29 10610060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIe, arbitrazh nderkombetar,urdh 41dt.21.3.23,fatura 1518 dt.15.12.22,kontrata dt.4.11.2021,transfert 127500 usd,kurs 106.3 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 5,247,610 2023-03-24 2023-03-28 10210060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIe kuotatizacion UPU bashkimi nderkombetar postave 2023, urdh 33 dt.1.3.23,fatura BI.VFI-3856,BI.VFAC-12118,STR.VFAC-1729 dt.30.6.22,transf 45215 kurs1ch 116all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 275,341 2023-03-24 2023-03-28 10310060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIe kuotatizacionenergy charter, sekretariati energjise viti 2020-2021-2022,urdh 2 dt.12.1.23, c20-2dt.16.1.20,c22-2dt.12.1.22,c21-2 dr.6.1.21, transferte 2,385 kurs 115.3 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 837,375 2023-03-21 2023-03-28 10010060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzme speciale, autorizim dt.20.3.23,permbl.20.3.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 8,472,594 2023-03-24 2023-03-28 10410060012023 Organizatat nderkombetare te tjera MIE, kuotatizacion TCT viti 2022, urdh 36 dt.6.3.2023, fatura 105-04-2023, transferte 73440 kurs i euro 115.3all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 9,226,990 2023-03-24 2023-03-28 10110060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion bashkimi nderkomb telekomunikacionit, ITU viti 2023, urdh 33 dt.1.3.2023, fatura 6500010241dt.14.7.22 ALBTD100, 79500 CHF,kursi 1CHF116 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,239,199 2023-03-13 2023-03-20 9610060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzme spaciale, autorizim dt.10.3.23,permbl.10.3.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 39,690 2023-02-07 2023-02-10 4410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME VARRIMI URDHER 1379 DT 6.2.2023 LISTPAGESA BASHKELIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,854,929 2023-02-02 2023-02-03 2710060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI JANAR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 1.2.2023 PL 254 FK 199 PL 55 FK 52
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave