Transaksion Thesari 2019-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 1,127,536 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,113,288,198,587.00 1,127,536 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale Mjedisit Berat (0202) MARKETING & DISTRIBUTION Berat 120,000 2023-03-09 2023-03-10 4310260612023 Kancelari Dr mjedisit 1026061u prok 1 dt 01.02.2023 fat 1 dt 17.02.2023 tonera kancelari
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Kolonje 800 2023-03-09 2023-03-10 2710130312023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013031Nj.V.K.Sh.Kolonje shpenz.per urdher infermieri shkurt 2023
Bashkia Pogradec (1529) QENDRA MULTIFUNKSIONALE POGRADEC Pogradec 3,000,000 2023-03-09 2023-03-10 19221360012023 Te tjera transferime korrente 2136001 BASHKIA POGRADEC LIKUJDON TRANSFERIME KORRENTE MARS 2023, VKB NR.144 DT.28.12.2022,KONFIRMIM PREF.NR.5/1 DT.11.01.2023
Aparati i Akademise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,548 2023-03-09 2023-03-10 11010220012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1022001 Akademia e Shkencave 2023 , lik qera godine , Kont nr.5260 dt 12.12.22 , shkresa dt 6.3.23 , bord dt 7.3.23
Gjykata e rrethit Berat (0202) ONE ALBANIA Berat 6,199 2023-03-09 2023-03-10 4310290122023 Sherbime telefonike gjykata 1029012, pages telefoni fatura 527619 dt 04.03.2023
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 3,305 2023-03-09 2023-03-10 2910130312023 Posta dhe sherbimi korrier 1013031Nj.V.K.Sh.Kolonje shpenz.per posta e sherbimi korrier, shkurt 2023, lik.fat.nr.22/2023 dt.01.03.2023
Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 9,000 2023-03-09 2023-03-10 17721360012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 BASHKIA POGRADEC likujdon qera shkurt 2023, vkb n.120 dt.21.10.2022,URDHER N.129+LISTEPAGESE NR.145 DT.07.03.2023,NP=1
Q.Form. Profes. Nr.1 Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 10,236 2023-03-09 2023-03-10 2610102162023 Uje DRFP nr 1,lik uje shkurt,fat 14916/2023,dt 04.03.2023
Reparti Ushtarak Nr.1030 Berat (0202) 3 - SH Berat 306,000 2023-03-09 2023-03-10 1310170132023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017013 Reparti ushtarak 1030 berat, pages urdher prokurimi 02 dt 22.02.2023 ftesa per oferte 185/5 dt 22.02.2023 fatura 114/2023 dt 27.02.2023 flet hyrja 01 dt 27.02.2023 pvmd 27.01.2023 uje i ambalazhuar
Qendra Ekonomike Kultures (1515) BANKA CREDINS Korçe 17,000 2023-03-09 2023-03-10 5121220072023 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE, HONORARE PROJEKTE 'BIOBLIOTEKA,ARTI DHE TE RINJTE' ,URDH.DT.06.03.2023, SIPAS LISTEPAGESES
Shk Pr "Enver Qiraxhi" Pogradec (1519) ARB - SECURITY SH.P.K Pogradec 10,000 2023-03-09 2023-03-10 2710102582023 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010258 SHKOLLA E MESME PROFESIONALE LIKUJDON sherbimin e sigurise dhe ruajtjes se objektit, Certif.e MD dt.01.03.2023+Fatura nr.1139 DT.28.02.2023
Drejtoria e Përgjithshme e Metrologjisë (DPM) (3535) ANSIG Tirane 800,000 2023-03-07 2023-03-10 4810102822023 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1010282 DPM shp. siguriacioni godine, U P 15 dt 22.02.2023, ft of dt 22.02.2023, nj ft dt 24.02.2023, ft 161929/2023 dt 01.03.2023
Zyra Vendore Arsimore, Ura Vajgurore (0202) FED.SIND.ARSIM.&SHKENC.SHQIP.(F.S.A.SH.) Berat 21,100 2023-03-09 2023-03-10 6310112482023 Shtesa page te tjera ZVA Dimal, paguar kuota antaresimi FSASH shkurt 2023, liste pagesa bashkelidhur
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Korçe 128,868 2023-03-09 2023-03-10 105221220062023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2122006-NDERM. E SHERB. PUBL. KORCE, SHPENZIME TE SIGURAC. TE MJETEVE TE TRANSP, U.P NR.7 DT 22.02.2023, FT.OF DT 22.02.2023, NJOFT. FIT. DT 23.02.2023, FAT. NR.2023295807/2023, 2023295809/2023, 2023295814/2023 DT 28.02.2023
Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 23,000 2023-03-09 2023-03-10 17321360012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 BASHKIA POGRADEC likujdon qera shkurt 2023, vkb n.47+62+150 dt.19.05.2022+22.06.2022+28.12.2022,URDHER N.129+LISTEPAGESE NR.141 DT.07.03.2023,NP=3
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane Vipat (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 58,836 2023-03-09 2023-03-10 3810100412023 Uje 1010041 Drejt Tat Vipat 602- lik energji en el m Mars 2023 ft 443306-1 dt 04.3.2023 kontr 2622/26 dt 15.37.2022 shk 9799 dt 23.11.2022 deklararte noteriale
Zyra Vendore Arsimore, Ura Vajgurore (0202) Banka OTP Albania Berat 1,940 2023-03-09 2023-03-10 7110112482023 Shpenzime te tjera transporti ZVA Dimal, paguar transporti mesueseve shkurt 2023, VKM nr.682, dt.29.07.2015,liste pagesa bashkelidhur
Qendra e Zhvillimit Korce (1515) " G E A " Korçe 222,900 2023-03-09 2023-03-10 4221220182023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2122018 QENDRA E ZHVILLIMIT REZID KORCE USHQIME U.P NR.31/1 DT 04.04.2022 P.V DT 20.04.2022, MIRATIM PROC. DT 28.04.2022 BUL.NR.67 DT 23 05 2022 KONT.DT 09.01.2023 FAT.NR.32 E F.H.NR.12 DT.20.02.2023,FAT.NR.37 E F.H.NR.13 DT.28.02.2023,
Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 8,000 2023-03-09 2023-03-10 17821360012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 BASHKIA POGRADEC likujdon qera shkurt 2023, vkb n.119 dt.21.10.2022,URDHER N.129+LISTEPAGESE NR.146 DT.07.03.2023,NP=1
Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 766,180 2023-03-06 2023-03-10 50021010012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane,Pages ambj qera Arba Merkoci Janar 2023,Mbajt tat ne burim,Kontr ne vzhd nr 21845/3 dt 30.07.2020,Prcvb dt 30.01.2023,Listpag Mars 2023
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 189,193 2023-03-07 2023-03-10 14221020012023 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihme ekonomike raste te vecanta janar 2023 vkb 10 dt 01.03.2023 listepagesa
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) EUROPRINTY GROUP Korçe 119,019 2023-03-09 2023-03-10 103221220062023 Kancelari 2122006-NDERMARRJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE, KANCELARI, U.P NR.04 DT 14.02.2023, P.V DT 14.02.2023, FAT. NR.356/2023 DT 14.02.2023, F.H NR.18 DT 14.02.2023
Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 170,992 2023-03-09 2023-03-10 18321360012023 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 BASHKIA POGRADEC likujdon KESHILLTARET JANAR-SHKURT 2023, LIGJI N.139 DT.17.12.2015,URDHER NR.130 DT.08.03.2023, LISTEPAGESE NR.151 DT.09.03.2023,NP=8
Reparti Ushtarak Nr.1030 Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 141,280 2023-03-09 2023-03-10 1110170132023 Udhetim i brendshem Reparti ushtarak 1030 berat, pages djeta sherbimi listepagesa
Drejtoria Arsimore Korce (1515) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Korçe 16,060 2023-03-09 2023-03-10 6510110152023 Elektricitet 1011015 ZYRA VENDORE ARSIMORE KORCE PUSTEC, ENERGJI SHKURT 2023, KODI KLIENTIT KR0A060053017969, FATURA NR. 2588631 DT. 03.03.2023
Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 128,244 2023-03-09 2023-03-10 18221360012023 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 BASHKIA POGRADEC likujdon KESHILLTARET JANAR-SHKURT 2023, LIGJI N.139 DT.17.12.2015,URDHER NR.130 DT.08.03.2023, LISTEPAGESE NR.150 DT.09.03.2023,NP=6
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,781,540 2023-03-07 2023-03-10 5610140482023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergj.e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 111/1 date 13.01.2023 fat nr 35/2023 date 09.02.2023 fh nr 3 date 09.02.2023
Zyra Punesimit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 184,688 2023-03-09 2023-03-10 14110101802023 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Z punesimit 1010180, paga rimbursim janar 2023 liste pagesa vkm 535 dt 08.07.2020
Klubi Skenderbeu (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 17,000 2023-03-09 2023-03-10 4721220092023 Udhetim i brendshem 2122009 KLUBI SHUMESPORTESH SKENDERBEU KORCE DIETE EKIPI I VOLEJBOLLIT E I BASKETBOLLIT, SIPAS LISTEPAGESES
Sp. Pogradec (1529) T R I M E D Pogradec 1,032,395 2023-03-09 2023-03-10 9610130822023 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIKUJDON MEDIKAMENTE, PVMD+FH N.23+FATURA NR.17665 DT.14.02.2023
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 7,833,271 2023-03-07 2023-03-10 5710140482023 Furnizime dhe s