Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,024,614,182.00 3,829 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 84,000 2018-12-27 2018-12-28 103010170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.,UDHJASHTE, Uzmmb,1928,11.12.2018, UP. 241,12.12.2018,FOFERT, 12.12.2018,PVERBAL, 1,12.12.2018,FAT.333,20.12.2018(71132099)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BERLINI 95 Tirane 10,500 2018-12-27 2018-12-28 103110170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ, PRITJE PERCJELLJE,PROG. 2634/2,15.11.2018,FT.228,19.11.2018(64296540)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 31,039,200 2018-12-27 2018-12-28 097010170012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINI.MBROJT. SOFTE SHKRESA 8814,18.12.2018,SHK. 1056/3, 18.12.2018,FAT, 709. 06.12.2018,PVERBAL DATE 06.12.2018,RAP.DORZIMI
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 173,700 2018-12-27 2018-12-28 103610170012018 Ndihme ekonomike MIN.MBROJTJES NDIHME EMENJEH, URDHZMMB, 1735, 05.12.2018,SHMF, 20363/1 FONDI I VECANTELISTE PAGESA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 43,750 2018-12-27 2018-12-28 102910170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.,UDHJASHTE, Ushsh,1530,06.12.2018, UP. 239,06.12.2018,FOFERT, 06.12.2018,PVERBAL, 1,06.12.2018,FAT.332,20.12.2018(71132098)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SARA SHTEPANI Tirane 9,000 2018-12-27 2018-12-28 103310170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ. PPERCJELLJE UP, 247/1,17.12.2018,PRG. 2758/1,11.12.2018,FAT. 38,17.12.2018(0007589)FJONE, 33,17.12.2018,PPMALLI, 17.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2018-12-27 2018-12-28 103210170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ,PRIT.PERCJELLJE, UP,247,16.12.2018,UZMMB. 1963,14.12.2018,FAT. 41,16.11.2018(62736541)FJONE, 32,16.12.2018,PPMALLI,16.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 86,400 2018-12-24 2018-12-27 102710170012018 Shpenzime per pritje e percjellje min.mbroj.up. 245,14.12.2018,foferte 14.12.2018,shk.2379,19.10.2018,pverb, 1,17.12.2018, fat, 977,20.12.2018(66789328),fjone 30,20.12.2018,pvpmalli, 20.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 42,000 2018-12-24 2018-12-27 101610170012018 Udhetim jashte shtetit min.mbroj,udhet.jashte shtetit,ushsh,1537,11.12.2018, UP,243,13.12..2018,FOFERTE 13.12.2018,PV 1. 13.12.2018, FT. 3351,13.12.2018(71349651)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ELENICA ISAK - KRUGER Tirane 96,600 2018-12-24 2018-12-27 102410170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ. PRITJE, PROG. 2856/3,14.12.2018,FAT. 891,19.12.12.2018(61577491)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 115,900 2018-12-24 2018-12-27 101510170012018 Udhetim jashte shtetit Min.Mbroj, udhe,jashte shtet, uamm, 1979,17.12.2018,up.248,17.12.2018,foferte, 17.12.2018 pverbal 1,17.12.2018, fat. 3373,17.12.2017(71349673)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) JORGJI GJIKA Tirane 13,900 2018-12-24 2018-12-27 101910170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ,PRITJE, PROG. prog. 2856, 14.12.2018,fat.08, 12.12.2018(72262558)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) JORGJI GJIKA Tirane 18,100 2018-12-24 2018-12-27 101810170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ,PRITJE, PROG. prog. 2856, 14.12.2018,fat.07, 18.12.2018(72262557)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 3,000 2018-12-24 2018-12-27 102310170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJES prit.perc, prog, 2758/1,11.12.2018, fat 60,06.12.2018(59590386)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 64,695 2018-12-24 2018-12-27 102810170012018 Sherbime telefonike MINISTRIA E MBROJTJES KODI: AB54624810,5462481010,51763337,998292,54624851,546224858,55233619,54624846,54624854,54624852,54624848,54624853,54624811, SHK.1025,24.04.218, MM&SHPFA, VKM.867,23.07.2010,UMM. 368,26.02.2013,NENTOR 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 11,520 2018-12-24 2018-12-27 102010170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ,PRITJE, PROG.2856/3,14.12.2018,1805,17.12.2018.(63967433)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 13,267 2018-12-24 2018-12-27 102110170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJ,PRITJE, PROG.2856/3,14.12.2018,1805,17.12.2018.(63967433)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2018-12-24 2018-12-27 102510170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJES PRITJE PERCJE.UP, 244,13.12.2018,PROG. 8693,12.12.2018,FAT.310,13.12.2018(64785424), PMALLI,13.12.2018,FHYRJAJONE, 31,13.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 369,600 2018-12-24 2018-12-27 102610170012018 Shpenzime per pritje e percjellje min.mbroj.up, 235,04.12.2018,pver, 04.12.2018,fofert06.12.2018, pverb, 1.2.3.4, 11.12.13.14, 12.2018, fat 2033,17.12.2018(64478147),fjone, 29.17.12.2018,pvpm, 17.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 66,150 2018-12-22 2018-12-26 097810170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.,UDHJASHTE, USHSH, 1371,31.10.2018, UP. 216,05.11.2018,FOFERT, 05.11.2018,PVERBAL, 1,05.11.2018,FAT.22,19.11.2018(63902286)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,506,099 2018-12-21 2018-12-26 095210170012018 Sherbimet bankare MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, AU POLONI 20000 EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SINTEZA CO Tirane 310,801 2018-12-22 2018-12-26 099210170012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN.MBROJ,PRITJE, SHPZ.MIR, UP,226,14.11.2018,SHK, 1545/1,04.07.2018,FOFERT,14.11.2018,PVERBAL,1,15.11.2018,FOFERTE 26,11.2018,PVERB,1,27.11.2018,FAY,2399,05.12.2018(62174056), FJONE, 26,06.12.2018,PVPM, 1,05.12.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 235,993 2018-12-22 2018-12-26 098810170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJT. SHP UDHEJASHTE,UZMM, 1864,04.12.2018,UP,236,04.12.2018,FOFERTE 04.12.2018,PVERBAL,1 ,04.12.2018, FAT. 22,05.12.2018(69845576)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,251,738 2018-12-21 2018-12-26 095710170012018 Sherbimet bankare MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU SEEBRIG 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 168,336 2018-12-22 2018-12-26 097410170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.,UDHJASHTE, USHSH, 1372, 01.11.2018, UP. 215,01.11.2018,FOFERT, 02.11.2018,PVERBAL, 1,02.11.2018,FAT.221,23.11.2018(63902285)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096410170012018 Sherbimet bankare MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU SPANJE10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096510170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU BULLGARI 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,506,099 2018-12-21 2018-12-26 095010170012018 Kontribute per sigurime shoqerore MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, AU ANKARA 20000 EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,275,798 2018-12-21 2018-12-26 095310170012018 Kontribute per sigurime shoqerore MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU MBRUKSEL 50100EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,880,165 2018-12-21 2018-12-26 095810170012018 Kontribute per sigurime shoqerore MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ANGLI 15000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 17,350 2018-12-22 2018-12-26 100910170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MINI.MBROJT. PRPERC, PROG, 1913/2, 03.09.2018,FAT. 135,31.10.2018(62290069)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,354 2018-12-22 2018-12-26 100410170012018 Sherbime telefonike MIN.MBROJ. SHER.TELEF.KODI AB.1059684, FAT.261713218,01.12.2018 NENTOR2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096310170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ANGLI 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 60,700 2018-12-22 2018-12-26 098910170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ. UDH.JASHTE UZM 1019,07.12.2018,UP. 240,07.12.2018,FOFERTE 22.1007.12.2018,PVERBAL, 1,07.12.2018, FAT. 7296,07.12.2018(70889796)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 103,000 2018-12-22 2018-12-26 097610170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.,UDHJASHTE, USHSH, 1402,12.11.2018, UP. 225,13.11.2018,FOFERT, 13.11.2018,PVERBAL, 1,13.11.2018,FAT.224,19.11.2018(63902288)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 45,000 2018-12-22 2018-12-26 099010170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJ. PRITPERCJ, UP, 234/1,27.11.2018,PROG. 8191/1,16.11.2018, FT, 696,27.11.2018(71138801)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PLANET Tirane 36,186 2018-12-22 2018-12-26 098010170012018 Udhetim jashte shtetit MIN.MBROJ.UDHJASHTE UMM. 1392, 07.11.2018, UP, 221, 08.11.2018,FO. 09.11.2018,PVER. 1, 09.11.2018,FAT.282,09.11.2018(62636847)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,000 2018-12-22 2018-12-26 099710170012018 Sherbime telefonike MIN.MBROJTJES RIBURSIM TELEFONI B.COKU,A.THOMA,E.CAVO,P.KOCI&S.TROCI VKM. 864,23.07.2010,UMM. 368,26.02.2013,NENTOR,DHJETOR 2018LISTE PAGESA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 35,000 2018-12-22 2018-12-26 101110170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E MBROJTJES PRITJE PERCJELLJE PROG, 2642/1, 13.11.2018,FAT. 347,20.11.2018(70497557)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 628,115 2018-12-21 2018-12-26 096910170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ITALI 5000EURO KURSI 124.6
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave