Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,527,050.00 13 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 65,000 2017-04-13 2017-04-19 11510160012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MPB, shpenzim per zhvillim aktiviteti, memo nr 1045 dt 07.02.2017, program nr 1045/1 dt 07.02.2017, urdher nr 1045/2 dt 07.02.2017, procesverbal emergj dt 07.02.2017, prverbal emergj nr 1045/3 dt 07.02.2017, fature nr 76 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 211,960 2017-03-17 2017-03-21 7610160012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MPB, shpenzim per zhvillim aktiviteti, program nr 1045/1 dt 07.02.2017, urdher nr 1045/2 dt 07.02.2017, fature nr 2144 dt 08.02.2017 seri 45392144, shkrese nr 1045/3 dt 24.02.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 195,160 2016-12-07 2016-12-09 47210160012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MPB, shpenzim per zhvillim aktiviteti, program nr 7014/1 dt 21.10.2016, urdher nr 7014/2 dt 21.10.2016, memo nr 7014 dt 21.10.2016, fature nr 7823 dt 24.10.2016 seri 40257823, shkrese nr 7014/3 dt 02.11.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIZARD Tirane 150,000 2016-12-06 2016-12-09 46510160012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Min.Pun.Brend, shpenzime per zhvillim aktiviteti, program nr 6506/2 dt 12.10.2016, memo nr 6506/4 dt 14.10.2016, fature nr 404 dt 21.10.2016 seri 36561159, FH nr 42 dt 21.10.2016,shkrese nr 6506/6 dt 02.11.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIZARD Tirane 90,000 2016-11-21 2016-11-22 43110160012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Min.Pun.Brend shpenzim printim baneri per zhvillim aktiviteti, program nr 7014/1 dt 21.10.2016,, UP nr 7014/4 dt 21.10.2016, procesverbal 5 form 5 dt 21.10.2016, fature nr 429 dt 31.10.2016 seri 36561184, FH nr 48 dt 31.10.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 136,360 2016-04-07 2016-04-08 13310160012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, apar min brendsh, pagese pritje percjellje, program 2100/1 dt 29.3.16, ft 4827 dt 30.3.016, sr 31614287
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 409,360 2015-12-17 2015-12-18 52210160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati MPB, pagese pritje percj, konference, shkrese -program 9088/1 dt 10.12.15, ft 7683 dt 11.12.15 sr 28597683
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 120,000 2015-12-11 2015-12-14 50910160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati MPB, pagese ft sherbim mikrofona e ndricim, program 8360/1 dt 10.11.15, pvemergj 8360/4 dt 10.11.15, ft 467 dt 10.11.15 sr 22637467
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 120,000 2015-12-11 2015-12-14 51210160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati MPB, pagese ft sherbim foni e ndricim, program 8756/2 dt 26.11.15, pvemergj 8756/4 dt 26.11.15, ft 493 dt 26.11.15 sr 22637493
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBA MITA Tirane 94,650 2015-06-05 2015-06-08 23710160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min Puneve Brend, pagese konference, progr 3509/16 dt 18.5.15 pvemergj 3656/1 dt 18.5.15, ft 35 dt 18.5.15 sr 7271936 fh 21 dt 18.5.15, pv 18.5.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 700,560 2015-06-05 2015-06-08 24010160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min Puneve Brend, pagese konference, progr 3509/16 dt 18.5.15, ft 4933 dt 30.5.15 sr 21604933, shkrese 3509/17 dt 18.5.15, 3509/18 dt 18.5.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIZARD Tirane 114,000 2015-06-05 2015-06-08 23910160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min Puneve Brend, pagese konference, progr 3509/16 dt 18.5.15, pv 18.5.15, pve 3656/19 dt 18.5.15, ft 138 dt 18.5.15, sr 19346712, fh 19 dt 18.5.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIZARD Tirane 120,000 2015-05-08 2015-05-11 19710160012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese dizenjim e printim banera, program 3098/1 dt 24.4.15, urdher 24.4.15, pv emergj 24.4.15, ft 113 dt 24.4.15 sr 19346687 fh 19 dt 24.4.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave