Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 942,893.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) A.S.G. Tirane 791,453 2018-11-13 2018-11-16 52710160012018 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MB, shpenzime per qiramarrje automjetesh, program nr 8041/2 dt 03.10.2018 kerkese 8041/4dt03.10.2018 UP 8041/6dt 03.10.2018 prverbal8041/74dt03.10.2018 kontr 8041/8dt03.10.2018 fature1080dt12.10.2018seri 64707281 prverbal dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 39,720 2018-03-29 2018-04-03 12610160012018 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MB, shpenzim per qiramarrje mjeti, memo nr 517 dt 07.02.2018, program nr 517/1 dt 09.02.2018, urdh nr 517/2 dt 09.02.2018, fat nr 5 dt 14.02.2018 seri 43083434 shkrese nr 517/8 dt 13.03.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 72,600 2017-12-27 2017-12-29 49510160012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MB, shpenz qiramarrje mjeti memo nr 9269dt11.12.2017 progr 9269/1 dt 11.12.2017 urdh nr 9269/2 dt 11.12.2017 fat 36 dt 18.12.2017 seri 43083429 shkrese nr 9719 dt 22.12.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 39,120 2017-12-01 2017-12-06 395110160012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MB, shpenzim qiramarrje mjeti, program nr 8104/2 dt 01.11.2017, urdher nr 8104/3 fat nr 28 dt 04.11.2017 seri 43083421 shkrese nr 8525/2 dt 14.11.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave