Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 106,379,360.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,662,000 2017-12-04 2017-12-11 40910160012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik MB, pagese e pjesshme e projekt ndertimi i qendres se vazhdueshm se punes RKGJC , vazhdim kontr nr 45/10 dt12.10.2015 pjese e fat nr 49 dt 30.11.2015 seri 22939284 prverbal dt 11.03.2016 shkrese nr 458 dt 16.03.2017, nr 458/3 dt 12.08.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,662,000 2016-12-09 2016-12-13 47610160012016 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik MPB, pagese 2.5% e vleres se projektit per ndertimin e QVP-se, vazhdim kontrate nr 45/10 dt 12.10.2015, 2.5% e fat nr 49 dt 30.11.2015 seri 22939284, shkrese nr 1122/1 dt 13.10.2016
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 17,157,000 2015-12-31 2016-01-14 55810160012015 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 1016001, Aparati MPB, pagese ft ndertimi SITE-DISASTER RECOVERY, infr RKGJC-se kontr 45/10 dt 12.10.15, ft 49 dt 30.11.15 sr 22939284, fh 60 dt 30.11.15, urdh 45/11 dt 26.11.15, shkr 45/13 dt 11.12.15, up 45 dt 27.7.15, fit 23.9.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 83,898,360 2015-12-16 2015-12-17 51610160012015 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 1016001, Aparati MPB, pagese ft ndertimi SITE-DISASTER RECOVERY, infr RKGJC-se kontr 45/10 dt 12.10.15, ft e pjessh 49 dt 30.11.15 sr 22939284, fh 60 dt 30.11.15, urdh 45/11 dt 26.11.15, shkr 45/13 dt 11.12.15, up 45 dt 27.7.15, fit 23.9.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave