Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,581,331.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 19,008,000 2016-12-30 2017-01-16 54110160012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MPB, ndertimi i dhomes se infrastruktures ICT te DPGJC, UP nr 17 dt 04.05.2016, njoftim fituesi nr 17/9 dt 16.08.2016, autorizim nr 17/10 dt 09.09.2016, fature nr 164 dt 30.12.2016, seri 36996314 FH nr 70 dt 30.12.2016, urdh nr1449 dt 28.12
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 91,252,800 2015-12-31 2016-01-21 56210160012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-1016001, Aparati MPB, pagese kontrate nr 61/10 dt 29.12.15,nderim sist online adresash,shkrese 61/14 dt 19.1.16, up 61 dt 16.11.15, fit 21.12.15, ft 1369 dt 31.12.15 sr 27974723,pjesore fh 67 dt 31.12.15 akt dorz 31.12.2015
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "HELVETAS SWISS INTERCOOPERATION" Tirane 8,320,531 2015-05-06 2015-05-06 187101600120151 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese tvsh, projekti DLDP, mareveshje 4.8.2011, shkrese min fin 5664/2 dt 23.4.15, shkrese 29.4.15, fat tatimore mars 2010-dhjetor 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave