Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ABISSNET 12,483.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 667 2018-03-27 2018-04-03 13410140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise TVSH EURALIUS , Kontrate grant nr.2014/346-900, Rimbursim TVSH Tetor , Nentor, Dhjetor, Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 2,900 2017-07-13 2017-07-17 26910140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - sherbim interneti. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.1749 dt. 11.04.2017(112322056)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 4,000 2016-09-15 2016-09-19 42110140012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise TVSH fature interneti misioni EURALIUS. Fat.1469 dt.11.04.2016 (112321777)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 333 2015-12-29 2015-12-30 74910140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-Ministria e Drejtesise T.V.SH EURALIUS kontrate nr 2014/346-900,fat nr 3030 dt 08.09.2015,seri 112318768
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 4,583 2015-05-20 2015-05-21 24610140012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1014001 Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS, IPA 2007 SHKRESA NR 3039 DT 27.04.2015 FAT NR 952 DT 30.03.2015 SR 112316688
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave