Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
A&T 2,301,600.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A&T Tirane 453,600 2017-02-20 2017-02-21 6010140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Drejtesise blerje karburant per ngrohje qendrore. UP dt.31.01.2017, PV KBV dt.01.02.2017, njoftim fituesi dt.01.02.2017, Fature 153 dt.03.02.2017 (42993269), PV furnizimi dt.03.02.2017, FH 5 dt.03.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A&T Tirane 954,000 2016-06-02 2016-06-03 23710140012016 Karburant dhe vaj Min Drejtesise blerje karburanti - UP 26.04.16, Njoft.fituesi 29.04.16, Fat.354 dt.03.05.16(2987304), FH.42 dt.03.05.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A&T Tirane 303,960 2015-12-31 2016-01-05 77210140012015 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602-Ministria e Drejtesise bl lende djegese up 6950/1 dt 6.11.2015 fat 148 dt 23.12.2015 seri 24429299 fh 128 dt 23.12.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A&T Tirane 590,040 2015-11-27 2015-11-27 61210140012015 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602-Ministria e Drejtesise materiale per ngrohje,up nr 6950/1 dt 06.11.2015,njoftim fit dt 10.11.2015,fat nr 134 dt 16.11.2015,seri 24416134,fh nr 90 dt 06.11.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave