Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 3,036 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,424,268,301.00 3,036 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 179,147 2018-12-27 2018-12-28 147110130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend M Soc. Demshperblim per te perndjekurit politik sh MF ne ,22749 dt 27.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 13,735,321 2018-12-21 2018-12-28 134110130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend Rikon i QSH-ve ne qarqet Ber,El,Korc loti 3,urdh prok nr 251 dt 21.03.2018,urdh nr 562 dt 25.07.2018,kont nr 3386.7 dt 22.06.2018,sit nr 3 dt 05.12.2018,fat nr 36 dt 17.12.2018 seri 67774336 sit nr 2 dt 01.11.2018,shkr nr3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 71,100 2018-12-21 2018-12-28 133710130012018 Udhetim jashte shtetit 1013001 Min Shend bilete udhetimi per Rome,autorizim nr 5822.4 dt 23.10.2018,urdh prok nr 27 dt 24.10.2018,ftese oferte nr 5822.6 dt 24.10.2018, fat nr 321 dt 13.11.2018 seri 61290255,bilete udhetimi dt 28.10.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,845,964 2018-12-27 2018-12-28 147710130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend M Soc. Demshperblim per te perndjekurit politik sh MF ne 22749,22757,dt 27.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 3,569,492 2018-12-21 2018-12-28 134210130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend Rikon i QSH-ve ne qarqet Ber,El,Korc loti 3,urdh prok nr 251 dt 21.03.2018,urdh nr 562 dt 25.07.2018,kont nr 3386.7 dt 22.06.2018,sit nr 3 dt 05.12.2018,fat nr 22 dt 31.10.2018 seri 67774322 sit nr 2 dt 01.11.2018,shkr nr
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 286,876 2018-12-21 2018-12-28 133210130012018 Elektricitet 1013001 Min Shend energji elektrike nentor 2018, kontr nr. H46399 DT 28.05.2018,SHKRESE DT 18.12.2018,FAT NR 303626672 DT 24.11.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 7,324,654 2018-12-21 2018-12-28 134310130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend Tvsh per prog "Per 5-pol ne qyt TR,Gjir,Korc,Pesh,paisj mjek loti 1per TR 2,Korc 3,kerke per pag dt 12.12.2018,dekl dog IM 04 2018,fat nr 5 dt 26.11.2018,cert origj dt 26.11.18,lista e pak nr 5 DT 26.11.2018,pol sig 12.12.
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 11,012,699 2018-12-20 2018-12-28 133910130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN Shend Rik i disa Qsh-ve ne qarqet Berat, Elb dhe Korce,loti 3,urdh prok nr 251 dt 21.03.2018,urdher nr 562 dt 25.07.2018, kont nr 3386.7 dt 22.06.2018,sit nr 1 dt 22.06.2018,nr prot 3386.7,fat nr 11 dt 03.10.2018 seri 67774311
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 3,396,121 2018-12-27 2018-12-28 147010130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend M Soc. Demshperblim per te perndjekurit politik sh MF ne 22747,22749 dt 27.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 552,010 2018-12-21 2018-12-28 133310130012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend. sherbime dhe mirembajtje te sis te kond ne MSHMS,kerk nr 3203.21 dt 03.12.2018, njoft fit nr 3203.12 dt 13.07.2018,urdh prok nr 3203 dt 15.05.2018,kont sherb nr 3203.24 dt 06.12.2018,fat nr 40 dt 17.12.2018 seri 50841892
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,801,631 2018-12-27 2018-12-28 147810130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend M Soc. Demshperblim per te perndjekurit politik sh MF ne22747,22748, 22749,22752,22754,22755,22757,dt 27.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 1,389,126 2018-12-20 2018-12-28 134010130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rik i disa Qsh-ve ne qarqet TR dhe Durr,urdh prok nr 251 dt 21.03.2018,urdhe rnr 562 dt 25.07.2018,kont nr 3386.5 dt 22.06.2018,sit nr 2 dt 02.10.2018-20.11.2018,fat nr 829 dt 20.11.2018 seri 53461664
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 68,418 2018-12-21 2018-12-28 133610130012018 Udhetim jashte shtetit 1013001 Min Shend bilete udhetimi per Bruksel,autorizim nr 6262 dt 31.10.2018,urdh prok nr 29 dt 06.11.2018,ftese oferte nr 6262 dt 06.11.2018, fat nr 327 dt 20.12.2018 seri 71132092,bilete udhetimi dt 11.11.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,660 2018-12-20 2018-12-28 129810130012018 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend rimbursim tel,listpagesa dt 14.12.2018, shkresa nr 18.1 dt 15.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 6,908,042 2018-12-21 2018-12-28 134410130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend Tvsh per prog "Per 5-pol ne qyt TR,Gjir,Korc,Pesh,paisj mjek loti 1per TR 2,Korc 3,kerke per pag dt 17.12.2018,dekl dog IM 04 2018,fat nr 7 dt 12.12.2018,cert origj dt 12.12.18,polica e sig 12.12.18,lista e pak nr7 12.12.1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 185,220 2018-12-21 2018-12-28 133510130012018 Udhetim jashte shtetit 1013001 Min Shend bilete udhetimi per Bruksel,autorizim nr 6406 dt 07.11.2018,urdh prok nr 30 dt 09.11.2018,ftese oferte nr 6406.2 dt 09.11.2018, fat nr 328 dt 18.12.2018 seri 71132093,bilete udhetimi dt 14.11.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,296,369 2018-12-27 2018-12-28 147310130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend M Soc. Demshperblim per te perndjekurit politik sh MF ne ,22749,22755,22756dt 27.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 7,636,587 2018-12-24 2018-12-27 135410130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr 22076,22077,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,258,348 2018-12-24 2018-12-27 136010130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22076,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,712,672 2018-12-24 2018-12-27 136410130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr 22079 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 1,468,130 2018-12-24 2018-12-27 135510130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 5,825,795 2018-12-24 2018-12-27 136210130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr 22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,692,592 2018-12-24 2018-12-27 136310130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr22076,22077, 22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,025,200 2018-12-24 2018-12-27 135810130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22078,22079 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 14,968,387 2018-12-24 2018-12-27 135910130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22077,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 134,956 2018-12-24 2018-12-27 135710130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 1,759,011 2018-12-24 2018-12-27 135610130012018 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shendet. Demshperblim per teperndjekurit politik Sh MF nr ,22078 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,430 2018-12-18 2018-12-21 130310130012018 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend rimbursim tel , listpagesa dt 15.12.2018, shkresa dt 15.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) D & KO Tirane 31,960 2018-12-19 2018-12-21 130810130012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 Min Shend larje automjetesh MSHMS, kerk nr 11 dt 01.02.2018,urdh prok nr 33 dt 19.03.2018, kont nr 33.3 dt 23.03.2018, fat nr 105 dt 31.10.2018 seri 69533056
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Megi Hajdari Tirane 383,880 2018-12-19 2018-12-21 131510130012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013001 Min Shend. blerje materiale pastrimi,kerk nr 97 dt 07.11.2018, urdh prok nr 31 dt 09.11.2018,fte of nr 97.2 dt 09.11.2018, flete hurje nr 37 dt 21.11.2018,fat nr 7 dt 21.11.2018 seri 67948007, proc verb shp fit dt 21.11.2018, proc v
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFRATECH Tirane 945,217 2018-12-18 2018-12-21 131810130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend supervizim i rik te 67 qend shend, urdh prok nr 371 dt 03.05.2018, formu i njoft fituesi nr 2968.7 dt 03.07.2018, kontr nr 2968.9 dt 05.07.2018, fatur nr 65 dt 12.12.2018 seri 68420865, sit nr 1 dt 11.10.2018,sit mbik puni
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2018-12-18 2018-12-21 130010130012018 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend djeta brenda vendit, listpagesa dt 15.12.2018, urdher nr 640 dt 10.09.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 481,909 2018-12-17 2018-12-21 132110130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend, supervizim i rik te 67 qendrave shendetesore, urdh prok nr 371 dt 03.05.2018, form njf fit nr 2968.8 dt 03.07.2018, kont nr 2968.10 dt 05.07.2018, fat nr 82 dt 16.11.2018 seri 69845914, form i sig te kont nr 16 seri005274
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 61,375 2018-12-19 2018-12-21 131710130012018 Posta dhe sherbimi korrier 1013001 Min Shend. sherbim postar nentor 2018, fature 4977 dt 20.11.2018, seri 61417377
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 3,500 2018-12-18 2018-12-21 132410130012018 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend rimbursim tel , LISTPAGESA DT 15.12.2018, SHKRESA NR 18.3 DT 14.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 74,900 2018-12-19 2018-12-21 131110130012018 Udhetim jashte shtetit 1013001 Min Shend bileta udhetimi per Gjeneve, autoriz nr 6779 dt 27.11.2018,urdh prok nr 6779.1 dt 03.12.2018,ftes oferte nr 6779.2 dt 03.12.2018,fat nr 7266 dt 03.12.2018 seri 70889766, bilet udhet dt 04.12.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,900 2018-12-18 2018-12-21 129910130012018 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend rimbursim tel sipas listpageses shtator, tetor, nentor 2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) M.A.K Studio Tirane 299,904 2018-12-17 2018-12-21 132310130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend, supervizim i rik te 67 qendrave shendetesore, urdh prok nr 371 dt 03.05.2018, form njf fit nr 2968.6 dt 03.07.2018, kont nr 2968.11 dt 05.07.2018, fat nr 55 dt 23.11.2018 seri 60701999, form i sig te kont nr seri0703005,k
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GEJMS Tirane 24,000 2018-12-19 2018-12-21 131310130012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend. mirembajtje e sist te kond te ashensoreve te MSHMS, NJOFT fit nr 3203.13 dt 13.07.2018,urdh prok nr 3203 dt 25.05.2018, kont nr 3203.20 dt 27.07.2018, fat nr 61 dt 27.11.2018 seri 61949012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) D & KO Tirane 31,960 2018-12-19 2018-12-21 130910130012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 Min Shend larje automjetesh MSHMS, kerk nr 11 dt 01.02.2018,urdh prok nr 33 dt 19.03.2018, kont nr 33.3 dt 23.03.2018, fat nr 101 dt 30.09.2018 seri 69533052
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave