Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 162,233,018.00 344 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 260,020 2017-11-10 2017-11-14 45010060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 629,657,672,828 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 78,960 2017-11-10 2017-11-14 44710060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 680 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 141,890 2017-11-10 2017-11-14 44610060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 667,633,623 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 955,880 2017-11-10 2017-11-14 44110060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkrese nr.618,635,637,655,650,665,661,658,689,688,686,684,527,541dt 04.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 786,000 2017-11-10 2017-11-14 44210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 624,638,664,668,679,677,674,687,776,520 dt 04.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 219,190 2017-11-10 2017-11-14 44910060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 SHKRESE NR 647,822 DT 04.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 174,270 2017-11-10 2017-11-14 44410060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkrese nr 649,675,517 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,904,990 2017-11-10 2017-11-14 44010060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr. 622,616,625,626,628,632,634,636,654,653,651,648,641,640,639,663,662,660,671,670,673,685,683,682,902,630,599 dt 04.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 508,820 2017-11-10 2017-11-14 44510060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkrese nr 621,643,669,269,549 dt 04.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VENETO BANKA Tirane 36,400 2017-11-10 2017-11-14 45210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 645 dt 04.08.17 liste pagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 320,320 2017-11-10 2017-11-14 44310060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 620,617,656,678 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 110,460 2017-11-10 2017-11-14 44810060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017, listepagese dt 04.08.17 shkresa nr. 627, 631 dt 04.08.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 81,970 2017-11-10 2017-11-14 45110060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shp.varrimi korrik 2017 shkresa nr 659 dt 04.08.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 530,919 2017-11-08 2017-11-13 42610060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I sh varrimi 2017 Shkres.Sek te Pergj nr 174 dt 03.11.2017,fat dt 27.05.2017,VKM nr 472 dt 30.05.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 72,450 2017-09-06 2017-11-09 35910060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 477 dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 246,260 2017-09-06 2017-11-09 35610060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I listepagesa bashkelidhur dt 15.06.2017 shkresa nr. 497,510,342,586 dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 393,470 2017-10-30 2017-10-31 41710060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 548,559,606,603,571,598
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 247,870 2017-10-30 2017-10-31 41410060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr.525,555,564,136
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 378,560 2017-10-30 2017-10-31 41810060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 546,551,553,463,322 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,630,145 2017-10-30 2017-10-31 41110060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr.521,532,528,540,547,566,567,568,561,569,575,576,577.579,580,583,584,585,590,591,593,597,615,610,595,55,157 dt 17.07.2017 (55 memo kredi)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 143,780 2017-10-30 2017-10-31 42110060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 535 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 488,785 2017-10-30 2017-10-31 41510060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 531,531,558,602,611,613,146
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,842,330 2017-10-30 2017-10-31 41210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr.570,533,515,518,524,534,537,542,550,554,565,563,562,572,573,578,588,552,000,000,612,449,760,817
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 891,215 2017-10-30 2017-10-31 41310060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 522,519,530,536,560,574,592,605,607,483,529,419
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 16,380 2017-10-30 2017-10-31 42210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr.538
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 229,320 2017-10-30 2017-10-31 41610060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 516,539,581,586,560 dt 17.07.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 30,590 2017-10-30 2017-10-31 42010060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 545 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 160,860 2017-10-30 2017-10-31 41910060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale Listepagesa dt 17.07.2017 shkresa nr. 514,557,582 dt 17.07.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,437,950 2017-09-06 2017-09-11 35210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkr nr 446,429,421,425,426,427,416,418,420,453,747,490,421,284,500,501,461,489 dt 15.06.17 , 676 dt 17.07.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 145,250 2017-09-06 2017-09-11 36110060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 468,467 dt 15.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 395,760 2017-09-06 2017-09-11 35410060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I listepagesa bashkelidhur dt 15.06.17 shkr nr. 424,432,442,459,476,498 dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 324,380 2017-09-06 2017-09-11 35810060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 415,452,457,484,487 dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 309,190 2017-09-06 2017-09-11 35710060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 499,470,475,455,443,dt 15.06.17 listepagesa bashkelidhur dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 262,360 2017-09-06 2017-09-11 35510060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkr nr. 479,486 dt 15.06.17 listepagesa dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 179,040 2017-09-06 2017-09-11 36010060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 139 dt 10.04.2017 listepagese 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 401,255 2017-09-06 2017-09-11 36310060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 737,738,739,740dt 31.08.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,902,680 2017-09-06 2017-09-11 36210060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkresa nr. 414,437,438,439,440,441,444,445,430,434,423,488,491,493,474,471,469,466,465,458,456,454,448,503,504,505,506,507,508,478,482,485,494,495,496,604,363,137,556,543,681 dt 15.06.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 921,930 2017-09-06 2017-09-11 35310060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkr nr 480,492,462,460,450,431,417,509,182 dt 15.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 77,000 2017-06-22 2017-07-03 25610060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkrese nr 371,311 dt 10.05.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 338,660 2017-06-22 2017-06-28 25510060012017 Grante per familjet per shpenzime funerale M.T.I shkrese nr 324,321,326,332,364 dhe 367 dt 10.05.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave