Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 35,347,295.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HEC - i DUNICE Tirane 27,903,429 2018-05-30 2018-05-31 43710060012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIE, vendime gjyqi shoqeria hec-dunice, urdher nr.440 dt.10.5.18, vendim nr.00-2016-1358 dt.28.4.2016, gjykata e lartë
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HEC - i DUNICE Tirane 2,000,000 2018-04-06 2018-04-10 24210060012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIE shpenzim vendim gjyqesor Hec dunice urdher nr 401 dt 29.12.2017 vendim nr 1358 dt 28.4.2016 gjykata e larte e kolegjit administrativ
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Besart Shehu Tirane 1,044,666 2016-08-02 2016-08-02 36310060012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1006001- MTI lik vendim gjykate shoqeria Theos urdh min 3810 dt 28.07.2016 kerk permb 69/1 dt 02.05.16 vend gj shk pare 10461 dt 31.10.2014 vend gj ap 213 dt 01.02.2016 fat 11 sr 21727164
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 4,399,200 2015-11-19 2015-11-20 55310060012015 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1006001 MTI -Shpenzime konsulence juridike kont dt 01.02.1995 urdh ministri 137 dt 04.11.2015 fat 97 dt 08.07.2013 shkr MPJ nr 17642 dt 29.10.2014 Shkr Md nr 371/5 dt 02.05.2012 shkr rialokim fondi nr 4010/2 dt 06.08.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave