Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 81,301,226.00 58 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 486,114 2018-12-21 2018-12-28 119710060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, diference vendim gjyqi urdher nr.573 dt.13.7.2018, vendim gjykate nr.1396 dt.16.11.2007, shkresa nr.1434 dt.19.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 362,876 2018-12-13 2018-12-20 115610060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 8962 dt4.11.2014 D.Shllaku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 320,135 2018-12-13 2018-12-20 115810060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr1897 DT17.9.2015 I.BODE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 610,127 2018-12-13 2018-12-20 115910060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 917 DT 2.3.2017 Y.SHLLAKU
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 700,000 2018-09-20 2018-09-25 80010060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 1679 dt 20.4.2017 E.Xhelili
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 842,010 2018-09-20 2018-09-24 80510060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 81 dt 18.6.18 n.luku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 545,661 2018-09-19 2018-09-24 79810060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 1396 dt 16.11.2007
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENFORCEMENT GROUP Tirane 958,857 2018-09-20 2018-09-24 80110060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 4157/4393 dt 5.10.2017 I. Murati
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 635,580 2018-09-20 2018-09-24 79910060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 592 dt 15.2.2017 R.Haskocela
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 5,000,000 2018-07-20 2018-07-23 65010060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MEI shpenzime vendim gjyqesor ,urdher nr 573 dt 13.7.2018 vendim gjykate nr 84 dt 30.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 36,789 2018-03-30 2018-04-04 25710060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, shpenz.vendim gjyqi S.Gjata, urdh nr.401 dt.29.12.17, shkresa nr.5277 dt.24.11.17, vendim gjykate nr.6807 dt.30.11.2006, urdher ekzekutiv dt.19.2.2008
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 1,000,000 2018-03-29 2018-03-30 24410060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese vendime gjyqi G.Kaprata, urdher ministri nr.401 dt.29.12.2017, Shkresa nr.2322/2 dt.19.2.17, vendim gjykate nr.2106 dt.7.7.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 2,000,000 2018-03-29 2018-03-30 24010060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese vendime gjyqi Z.Dervishi, urdher ministri nr.401 dt.29.12.2017, shkresa nr.5055 dt.03.11.17, vendim gjykate nr,1912 dt.16.12.2003, vendim nr.101 dt.10.11.2004, vendim nr.38 dt.20.02.2002
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AFA-2010 Tirane 1,000,000 2018-03-29 2018-03-30 24310060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese vendime gjyqi V.Frroku, urdher ministri nr.401 dt.29.12.2017, shkresa nr.1757 dt.4.12.17, vendimi nr. 8447-3831-1598 dt.22.10.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 1,205,438 2017-09-28 2017-10-02 364/110060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I vendime gjyqesore urdh min nr. 4508 dt 07.09.2017, vend nr. 490 dt 09.02.2017, kerkesa permb dt 04.04.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 1,624,368 2017-09-28 2017-10-02 365/110060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I vendime gjyqesore urdh min ne. 4508 dt 07.09.2017, kerkese permbarimore 531/6 dt 11.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 2,198,786 2017-09-08 2017-09-13 38010060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 2595 dt 03.12.2015 Kerkesa Permbarimore nr 2126 dt 07.09.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 1,050,935 2017-09-08 2017-09-13 37110060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 185 dt 01.03.2017 Kerkesa Permbarimore nr 1093/1 dt 22.05.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 2,774,576 2017-09-08 2017-09-12 37010060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 646 dt 02.04.2015 Kerkesa Permbarimore nr 320 dt 04.07.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SAIMIR HOXHA Tirane 572,771 2017-09-08 2017-09-12 36910060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 5142 dt 25.11.2016 Kerkesa Permbarimore nr 126/1 dt 01.12.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 724,129 2017-09-08 2017-09-12 37510060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 1897 dt 17.09.2015 Kerkesa Permbarimore nr 1859 425 dt 02.11.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 2,616,549 2017-09-08 2017-09-12 37610060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 4493 dt 14.12.2016 Kerkesa Permbarimore nr 1026/3 dt 18.04.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 3,710,052 2017-09-08 2017-09-12 37310060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 3145 dt 10.10.2016 Kerkesa Permbarimore nr 728 dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 1,087,151 2017-09-08 2017-09-12 37810060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 1518 dt 02.06.2016 Kerkesa Permbarimore nr 435 dt 21.06.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYBER SHEHU Tirane 3,404,102 2017-09-08 2017-09-12 37910060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 3506 dt 27.10.2016 Kerkesa Permbarimore nr 777/1 dt 31.08.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 3,715,542 2017-09-08 2017-09-12 37710060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 917 dt 02.03.2017 Kerkesa Permbarimore nr 950 dt 11.05.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 820,085 2017-09-08 2017-09-12 367410060012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Urdher ministri nr 4508 dt 07.09.2017 Vendim Gjykates Apelit nr 2243 dt 14.07.2016 Kerkesa Permbarimore nr 577 dt 22.09.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 78,068 2017-06-19 2017-06-23 234106001217 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna M.T.I Vendim Gjugj Skender Kadiu, urdh min nr 3359 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 595,391 2016-12-30 2017-01-06 61310060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiI V.GJApelinr807DT.30.11.2006,kerkesanr.1956dt.31.01.2010urdhernr,6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 1,563,291 2016-12-30 2017-01-06 60810060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiD.Shllaku,v.gj.apelnr2243dt.14.07.16Kerkese577dt.22.09.16,urdher nr.6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 1,842,203 2016-12-30 2017-01-06 60710060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiA.Decka,v.gj.apelnr1518dt.02.06.16Kerkese43dt.21.06.16,urdher nr.6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,293,838 2016-12-30 2017-01-06 61010060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqii.bODEv.gj.apelnr1897dt.17.09.2015kerkese1859DT.02.11.15,urdher nr.6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 8,820,705 2016-12-30 2017-01-06 60910060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiTh.Plaku,v.gj.apelnr315dt.20.12.2006kerkese15994dt.19.12.16,urdher nr.6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 1,216,996 2016-12-30 2017-01-06 61210060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.gjyqiI V.GJ.apelinr.81DT.18.06.2008,kerkesanr.304dt.20.12.2010urdhernr,6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ROLAND NANO Tirane 560,000 2016-12-30 2017-01-06 61110060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures,shpenz.v.GJYQI l.fRASHERI V.GJ.APELITNR.2761DT.22.09.16,kerkesanr.486dt.15.11.16urdhernr,6298dt.29.12.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,412,470 2016-10-20 2016-11-02 44610060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 - Min Transp dhe Infrastruktures lik vendim gjyqi Llazi Pilinci urdh min 4803 dt 05.10.2016 vend gj apel nr 35 dt 16.04.2013 liste pages 20.10.2016 mb tatimi i pages
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 7,571,271 2016-10-20 2016-11-02 44510060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 - Min Transp dhe Infrastruktures lik vendim gjyqi Sami Abazi urdh min 4803 dt 05.10.2016 vend gj apeli 185 dt 03.11.2006 vend gj larte 00-2007-1424 dt 23.02.2016 liste pages 20.10.2016 mb tatim pages
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GENTIAN FRANGU Tirane 353,800 2016-10-20 2016-10-25 44710060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 - Min Transp dhe Infrastruktures lik vendim gjyqi Astrit Farruku urdh min 4803 dt 05.10.2016 lajmerim ekz 160/21 dt 05.10.2016 vend gj apeli 1304 dt 24.05.2016 fat 82 dt 20.09.16 sr 27928233
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 383,500 2016-08-02 2016-08-02 36110060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001- MTI lik vendim gjykate demshperblim Neim Begaj urdh min 3810 dt 28.07.2016 vend gj shk pare 2173 dt 27.05.2014 vend apeli 934 dt 28.04.2016 kerk permb 1137-434 dt 09.06.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 915,369 2016-08-02 2016-08-02 36410060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001- MTI lik vendim gjykate demshperblim Mark Lekgjonaj urdh min 3810 d t28.07.2016 kerk permb 875 dt 24.11.2015 vend gj shk pare 2320 d t13.05.14 vend gj ap 1611 dt 02.07.15 fat 277 sr 33977128
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave