Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 40,666,755.00 152 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,125 2018-12-24 2018-12-28 120210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE. bileta avioni ftes ofert dt.7.12.18, up nr.86 dt.7.12.18, njoft fituesi dt.7.12.18, fat nr.326 dt.10.12.18(71132091), autorizim nr.14187/2 dt.7.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 42,500 2018-12-24 2018-12-28 120310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE. bileta avioni ftes ofert dt.6.12.18, up nr.83 dt.6.12.18, njoft fituesi dt.6.12.18, fat nr.492 dt.6.12.18(69856688), autorizim nr.14187/1 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 88,250 2018-12-17 2018-12-20 116710060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftes per ofert dt.5.12.18, up nr.81 dt.5.12.18, njoftim fituesi dt.5.12.18, fat nr.491 (69856687) dt.5.12.18 autorizim nr.14627 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 84,750 2018-12-18 2018-12-19 116810060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftesa per oferte dt.6.12.18, up nr.82 dt.6.12.18, njoftim fituesi dt.6.12.18, fat nr.493 (69856690) dt.6.12.18, autorizim nr.14627 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 86,000 2018-12-13 2018-12-14 109210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.67 dt.25.10.18, njoft fituesi dt.25.10.18, fat nr.6873 (68692473) dt.25.10.18, autorizim nr.7288/1 dt.24.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 63,252 2018-12-13 2018-12-14 112410060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.69 dt.31.10.18, njoft fituesi dt.31.10.18, fat nr.272 (71132036) dt.13.11.18, autorizim nr.13426 dt.30.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 184,150 2018-12-13 2018-12-14 109310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.79 dt.16.11.18, njoft fituesi dt.16.11.18, fat nr.3213 (71349513) dt.16.11.18, autorizim nr.14069/1 dt.16.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 67,500 2018-12-13 2018-12-14 112510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.80 dt.26.11.18, njoft fituesi dt.26.11.18, fat nr.7203 (70889703) dt.27.11.18, autorizim nr.13594/2 dt.23.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 63,500 2018-12-13 2018-12-14 112610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.76 dt.13.11.18, njoft fituesi dt.13.11.18, fat nr.1660 (71120510) dt.13.11.18, autorizim nr.13686 dt.6.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 183,680 2018-12-13 2018-12-14 112310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.78 dt.13.11.18, njoft fituesi dt.13.11.18, fat nr.3199 (67689499) dt.13.11.18, autorizim nr.13916 dt.13.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 636,500 2018-12-11 2018-12-12 113210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, terheqje valute autorizim dt.11.12.18, permbledhse dt.11.12.18, terheqje 5000 euro, kursi 1 euro =127.2, dt.11.12.18, autorizim nr.14627 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 200,660 2018-11-26 2018-12-07 108710060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni beograd ftes per ofert , up nr.75 dt.12.11.18, njoftim fitues dt.12.11.18, fat nr.7021 dt.12.11.18 (68694221), autorizim nr.13879 dt.12.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 74,800 2018-11-15 2018-11-22 102910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni 05-08.11 ftes per ofert , up nr.68 dt.30.10.18, njoftim fituesi dt.30.10.18, fat nr.430(69856626) dt.30.10.18, autorizim nr.13427 dt.30.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 31,700 2018-11-08 2018-11-13 102110060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.63 dt.15.10.18, njoft fituesi dt.15.10.18, fat nr.6791 dt.15.10.18 (68692291) autorizim nr.11811 dt.19.09.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 87,600 2018-11-08 2018-11-13 100310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.62 dt.12.10.18, njoft fituesi dt.12.10.18, fat nr.412 dt.1.10.18 (69856606), autorizim nr.12732/1 dt.12.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 108,280 2018-11-08 2018-11-13 100210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.66 dt.25.10.18, njoft fituesi dt.25.10.18, fat nr.3104 dt.25.10.18 (67689404), autorizim nr.13124 dt.23.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 68,800 2018-11-08 2018-11-13 102010060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.65 dt.24.10.18, njoft fituesi dt.24.10.18, fat nr.425 dt.24.10.18 (69856621) autorizim nr.13183 dt.24.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 144,760 2018-10-24 2018-11-07 92310060012018 Udhetim jashte shtetit MEI shpenjzime bilete avioni ,ftesa per oferte , up 61dt 11.10.2018 njoftim fatura nr 3051 dt 11.10.2018 (67689351) autorizim nr 12660/1 dt 11.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 55,490 2018-10-23 2018-10-25 93510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftes per oferte , up nr.59 dt.27.9.2018, njoft fituesi dt.27.9.18, fat nr.6636 dt.28.9.18 (68731436) autorizimi nr.12068 dt.26.9.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 238,506 2018-10-17 2018-10-18 91010060012018 Udhetim jashte shtetit Mie blerje bilete avioni ftesa per ofert 19.9.2018 njoftim fitusi 19.9.2018 urdher prok 18.9.2018 fat 378 dt 19.9.2018 (62759322)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 39,500 2018-10-11 2018-10-12 87610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftesa per oferte dt.12.9.18, up nr.55 dt.11.9.18, njoft fituesi dt.12.9.18, fat (67689192) nr.2892, autorizim nr.11515 dt.11.9.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 85,050 2018-10-11 2018-10-12 87010060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni ftesa per ofert dt.14.9.18, up nr.56 dt.14.9.18, njoft fituesi dt.14.9.18, fat nr.55(63902106) dt.14.09.2018 autorizim nr .11651 dt.14.09.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 51,850 2018-10-11 2018-10-12 86910060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni ftesa per ofert dt.21.9.18, up nr.58 dt.21.9.18, njoft fituesi dt.21.9.18, fat nr.56(63902107) dt.21.09.2018 autorizim nr .11871 dt.20.09.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 39,800 2018-09-19 2018-09-21 77510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftesa per ofert dt.29.8.18, urdher prokurimi nr.54 dt.28.8.18, njoft fituesi dt.29.8.18, fat nr.2806(67689106) dt.29.8.18, autorizim nr.10178 dt.23.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 299,800 2018-07-24 2018-07-25 67910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE bilet avioni fo dt 20.7.2018upb 52 dt 20.7.2018 njoftim fituesi 20.7.2018 fat nr 323v dt 20.7.2018 autorizim 10157 dt 20.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 78,740 2018-07-20 2018-07-24 67610060012018 Udhetim jashte shtetit MEI pagese bilete avioni ftese per ofert 29.6.2018 up 49 dt 29.6.2018 njoftim fitusi 2.7.2018 fat nr 13 dt 2.7.2018(63902413) autorizim 9299/1dt 29.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 147,320 2018-07-20 2018-07-24 67610060012018 Udhetim jashte shtetit MEI pagese bilete avioni ,ftese oferte 4.6.2018 urdher prok nr 39 dt 4.6.2018 njoftim 4.6.2018 fat nr 2333 dt 4.6.2018(63907633) autorizim 7904/1 dt 4.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 46,500 2018-07-20 2018-07-24 67710060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni turqi, ftesa per oferte dt.9.7.18, up nr.51 dt.9.7.18, njoft fituesi dt.9.7.18, fat nr.2544 dt.9.7.18 (63907844), autorizim nr.9406 dt.3.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 79,000 2018-07-18 2018-07-20 63610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni vien , ftes per oferte dt.8.6.18, up nr.42 dt.8.6.18, njoft fituesi dt.8.6.18, fat nr.266 (62759205) dt.8.6.18, autorizim nr.8089/1 dt.7.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 54,600 2018-07-12 2018-07-13 60310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni stamboll ftes per oferte dt.11.6.18, up nr.43 dt.11.06.18, njoft fituesi dt.11.06.18, fat nr. 2356 (63907656) dt.11.6.18, autorizim nr.8155/2 dt.11.06.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 118,000 2018-07-10 2018-07-12 58910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz. bilete avioni urdher nr.47 dt.22.6.18, ftes per ofert dt.22.6.18, njoft fituesi dt.22.6.18, fat nr.1 (63902051) dt.22.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 206,880 2018-06-28 2018-07-03 40210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz akomodim hoteli fat nr. 1992 (57939892) dt.23.3.2018, autorizim nr.5044, dt.13.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 248,300 2018-06-28 2018-07-03 49510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftes per ofert dt.23.04.18, up nr.29 dt.23.04.18, njoft fituesi dt.23.4.18 fat nr.2116 (62737816), dt.23.4.18, autorizim nr.6511/1 dt.23.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 82,560 2018-06-28 2018-07-03 49210060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni ftes per ofert dt.30.5.18, up nr.38 dt.30.5.18, njoft fituesi dt.30.5.18, fat nr.247 dt.30.5.18 (59048436) autorizim nr.6335/2 dt.30.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 231,819 2018-06-27 2018-06-29 54610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, akomodim ne hotel autorizim nr.1720/2 dt.21.11.17, fatura nr.1529 (54238429) dt.30.11.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 103,740 2018-06-27 2018-06-29 55510060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, shpenz akomodim hoteli autorizim nr.2200 dt.02.02.2018, fat nr.1883 (57939783) dt.01.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 118,000 2018-06-18 2018-06-21 51010060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bilete avioni ftes per oferte dt.15.5.18, up nr.37 dt15.5.18, njoft fituesi dt.15.5.18, fatura nr.2243 dt.15.5.18 (63907543) autorizim nr.7483 dt.15.5.18, procesverbal dt.15.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 66,000 2018-06-18 2018-06-21 50810060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bileta avioni ftes per oferte dt.17.4.18, up nr.28 dt.17.4.18, njoft fituesi dt.17.4.18, fat nr.2094 dt.17.04.2018 (57939994) autorizim nr.6397/1 dt.17.4.18, procesverbal dt.17.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 41,500 2018-06-18 2018-06-21 50910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime bileta avioni , ftes per oferte dt.9.5.18, up nr.33 dt9.5.18, njoft fituesi dt.9.5.18 fat nr.2209 dt.9.5.18 (63907509) autorizim nr.4038/9 dt.7.5.18, proces verbal dt.9.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GOLDEN TRAVEL Tirane 22,500 2018-06-18 2018-06-21 51110060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bileta avioni , ftes per oferte dt.05.06.18, up nr.40 dt.05.06.2018, njoft fituesi dt.05.06.18, fat nr.478 dt.05.06.18(60971278) autorizim nr.7220/1 dt.01.06.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave