Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,756,080.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB - TIPOGRAFIA Tirane 510,000 2018-04-27 2018-05-02 34810060012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIe, prodhim licensash, up nr.24 dt.16.4.18, ftes per ofert dt.16.04.18, fat nr.37 dt.25.4.18 (52947141), pv marrje dorz dt.25.4.18, f.h nr.3 dt.25.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GERTI B Tirane 947,880 2016-12-14 2016-12-16 55910060012016 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1006001- MTI prodhi dokumentacion specifik urdh ngr gr pune 8/9 dt 08.09.2016 prev 13/9 dt 13.09.2016 up 32 dt 04.10.2016 ftes ofert 21.10.2016 nj fit 23.11.16 ur gr pune mar dorz 24/11 dt 24.11.16 pv mar dor dt 09.12.2016 fat sr 40421654
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ASTRIT KOLLI Tirane 3,240,000 2015-12-30 2015-12-31 69610060012015 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MTI -Shpenzime prodhim licensa urdh kvo nr 6045 dt 02.12.15 urdh gr pune 6045/1 d t02.12.15 up 6045/2 dt 02.12.15 kontr 6045/3 dt 28.12.15 fat 40 dt 29.12.15 sr 9250965 fh 43 dt 29.12.15 pv marje dorz 29.12.2015 njoft fit 23.12.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ADEL CO Tirane 58,200 2015-12-23 2015-12-28 65010060012015 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1006001 MTI -Shpenzime bl regjistra per inf klasif fat 1056 dt 16.12.2015 sr 27004113 fh 36 dt 16.12.2015 up 34 dt 14.12.2015 pv form 5 dt 15.12.2015 3 oferta
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave