Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 12,590,190.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) D O R G E N Tirane 488,258 2018-11-12 2018-11-20 101510060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci , procesverbal perfundimtar dt.01.11.18, proces verbal kolaudimi dt.04.09.17, kontrat nr.3094 dt.22.05.17, shkres nr.11337 dt.06.09.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAIA SHOQERI ANONIME STUDIMESH - D. MAMOUNIS DHE PARTNERET Tirane 2,508,874 2018-07-18 2018-07-20 63210060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci 5%, procesverbal perfundimtar nr4219/1 dt.27.06.18, kontrata nr.552 ft.27.01.2016, shkresa nr.4569 dt.6.9.17, nr.4225, 4218, 4219 dt.07.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 3,697,024 2018-07-18 2018-07-20 63310060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci 5%, procesverbal perfundimtar nr8963/1 dt.27.06.18, kontrata nr.2302 ft.25.04.2016, shkresa nr.8961, 8960, 8963, 8962 dt.22.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,637,683 2018-07-12 2018-07-16 60510060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci 5%, procesverbal perfundimtar nr4217/3 dt.4.5.18, proces verbal marrje ne dorz grupi i punes nr.6975/1 dt.29.12.16, kontrata nr.610 ft.29.01.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UTS - 01 Tirane 3,258,351 2018-06-27 2018-07-04 54710060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Mei kthim garancie ,kerkese nr 8830 dt20.6.2018 proces verbal , kontrate 5283 dt 28.9.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave