Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 65,581,563.00 142 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,280 2017-11-20 2017-11-21 68110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS rim telef ur nr 6342 dt 19.07.2017 ft nr 207933532 dt 01.10.2017 kup 08.11.2018 listpagese 20.11.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,059,536 2017-11-02 2017-11-03 67010040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-11-02 2017-11-03 67810040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt13/11 me kontrat vkm nr 07 dt 11.01.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-10-17 2017-10-18 65810040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS bonus transport ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji 10160 dt 15.10.2009 listpag shtator 2017 shkre von dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,261,826 2017-10-03 2017-10-04 63610040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-10-03 2017-10-04 64210040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 13/11 me kontrate sipas vkm nr 23 dt 20.01.2016 dhe nr 07 dt 11.01.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,500 2017-09-12 2017-09-13 58010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7209 dt 7.9.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit A.Lamce, J.Zaimaj, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-09-12 2017-09-13 57110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7069 dt 28.8.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-09-11 2017-09-12 55710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS paisje per pasaporte, urdher n 7041 dt 24.8.17, listepagese bashkelidhur, ft dt 24.7.17, ft dt 28.6.17, nr aplikimi 17024114910250598, 170628113901250408
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,000 2017-09-11 2017-09-12 55910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS dieta E.Kara, urdher nr 7123 dt 31.8.17, listepages ebashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,308,485 2017-09-04 2017-09-05 54310040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-09-04 2017-09-05 54010040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-08-29 2017-08-30 52710040012017 Udhetim i brendshem 1004001- MZHETTS djeta ur nr 7007 dt 22.08.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-08-25 2017-08-28 52510040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001- MZHETTS bonus ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji 10160 dt 15.10.2009 listpagese gusht
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2017-08-11 2017-08-14 47710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,412 2017-08-11 2017-08-14 48010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6282 dt 17.07.07.2017 dhe 5394 dt 06.06.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,288 2017-08-09 2017-08-10 47210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 nr punonjes164/132 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-08-01 2017-08-02 462110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,274,709 2017-08-01 2017-08-02 468110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-07-20 2017-07-21 45710040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS bonus ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji nr 10160 dt 15.10.2009 listpagese qershor 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-07-10 2017-07-12 43510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 5970 dt 05.07.2017 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,000 2017-07-10 2017-07-12 43110040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi Adrian BAtusha nr 2411 dt 15.05.2017 vendim apeli 343 dt 20.10.2016 ur nr 4848 dt 05.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,906 2017-07-05 2017-07-06 41910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5747 d 28.06.2017 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,080 2017-07-05 2017-07-06 41810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5789 dt 22.06.2017 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42310040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,102,062 2017-07-03 2017-07-04 40610040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-07-03 2017-07-04 41410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2017-06-19 2017-06-20 39310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi prog pritje 2493/1 dt 31.03.2017 pv perkthimi dt 04.04.2017 listpagese 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-06-15 2017-06-16 36410040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik BONUS UR NR 1008 DT 06.02.2017 LIGJI NR 10160 DT 15.10.2009 LISTPAGESE QERSHOR
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,606 2017-06-15 2017-06-16 36810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2017-06-02 2017-06-05 32710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,149,393 2017-06-01 2017-06-02 31510040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-06-01 2017-06-02 320110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 310110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2017-05-19 2017-05-22 28610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur 4414 dt 02.05.2017 listpagese maj 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,062 2017-05-19 2017-05-22 28510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur 4830 dt 16.05.2017 listpag maj 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-05-18 2017-05-19 27410040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS BONUS PER TARNSP ZV MINISTR UR 1008 DT 06.02.2017 SI[AS LIGJIT 10160 DT 15.10.2009 BASHLIDH LISTPAGES
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,296,179 2017-05-02 2017-05-03 224110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,435 2017-05-02 2017-05-03 229110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave