Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETAREEGREQISE 1,199,815.00 15 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2016-03-01 2016-03-02 8710040012015 Paga baze 600- M.ZH.E.T.S pagat shkurt 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,747 2016-02-02 2016-02-03 3810040012015 Paga baze 600- M.ZH.E.T.S pagat janar 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2016-01-07 2016-01-07 710040012015 Paga baze 600- M.ZH.E.T.S pagat dhjetor 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2015-12-01 2015-12-02 568100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,747 2015-11-02 2015-11-03 510100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat tetor 201,5nr i punonjesve plan129/123,bordero bashkongjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2015-10-01 2015-10-02 444100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat shtator 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,747 2015-09-01 2015-09-02 401100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat gusht 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,745 2015-08-03 2015-08-03 350100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat korrik 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2015-07-01 2015-07-01 290100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat Qershor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,746 2015-06-01 2015-06-01 223100400012015 Paga baze 600-M.ZH.E.T.S pagat maj 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 79,747 2015-05-04 2015-05-05 15710040012015 Paga baze - M.ZH.E.T.S PAGE BORDERO PL 117,107
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,700 2015-04-01 2015-04-01 112100400012015 Paga baze 600-pagat mars 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 78,559 2015-03-02 2015-03-02 62100400012015 Paga baze 600-pagat shkurt 2015,nr i punonjesve plan117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 80,674 2015-02-02 2015-02-02 34100400012015 Paga baze 600-pagat janar 2015,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,673 2015-01-05 2015-01-05 8100400012014 Paga baze 600-pagat dhjetor 2014,nr i punonjesve plan117/113
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave