Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AUTORITETIKOMUNIK.ELEKTRONIK.EPOSTARE 65,000.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2017-01-24 2017-01-25 2810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik per bl karton jeshil 2017 shkres 192 dt 17.01.2017 ft nr 16254535 vkm 599 dt 23.07.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2016-02-17 2016-02-18 7410040012016 Sherbime telefonike 602-M.ZH.E.T.S numer jeshil,shkrese nr 306/71 dt 08.02.2016,fat nr 162152306 dt 04.02.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2015-04-17 2015-04-17 210100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S sherbim domain,shkrese nr 2837 dt 09.04.2015,fat nr serie 162150137 dt 16.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2015-03-17 2015-03-18 7910040012015 Sherbime telefonike 602-M.ZH.E.T.S numer jeshil,shkrese nr 502/56 dt 27.02.2015,fat nr serie 125224655 dt 26.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave