Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 783,683.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 562,085 2017-06-28 2017-06-29 40610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE AUTORIZIM 4581 DT 08.05.2017 VKM 870 PV DT 10.05.2017 MINI KONTRA 4581/1 DT 10.05.2017 FT NR 3542 SER 48270652 DT 10.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 37,398 2016-12-27 2016-12-28 72210040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001 M.ZH.E.T.S bl bilete dhe akomodim autoriz nr 8564/1 dt 26.10.2016 autoriz nr 8564 dt 26.10.2016 pv emergjent 8564 /2 dt 26.10.2016 ft nr 2741 ser 40416251
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 94,000 2016-03-10 2016-03-11 10810040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 1417 dt 17.02.2016,njoftim fit dt 18.02.2016,fat nr 1656 dt 19.02.2016,seri 24336266
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 65,800 2015-06-23 2015-06-24 271100400012015 Udhetim i brendshem 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 2989 dt 15.04.2015,njoftim fit dt 16.04.2015,fat nr 389 dt 16.04.2015,seri 20912509
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 24,400 2015-05-08 2015-05-08 17210040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, up nr 2839 dt 09.04.2015,ftese per oferte dt 10.04.2015,njoftim fit dt 10.04.2015,fat nr 375 dt 14.04.2015,seri 20912845
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave