Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 415,130.00 31 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58210040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit K.nexiri, E.Adhami, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit A.Lamce, J.Zaimaj, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,700 2017-07-05 2017-07-06 42410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42210040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42710040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42310040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2017-05-26 2017-05-29 30910040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 308110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,730 2017-05-26 2017-05-29 305110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 310110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 11,492 2017-05-26 2017-05-29 304110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,238 2017-05-26 2017-05-29 307110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 28,730 2017-05-26 2017-05-29 306110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-27 2017-04-28 21410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-04-27 2017-04-28 204110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2017-04-27 2017-04-28 220110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbroj konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2017-04-26 2017-04-27 196110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese KKT sipas listpagese shkrese AZHt 970 dt 18.04.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 mbledhje dt 12.04.2017 dhe 14.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-06 2017-04-07 163110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shpenzim komisjon ur KM 15 dt 10.02.2017 mbl dt 03.03.2017 vkm nr 418 dt 27.06.2012 dhe vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,350 2017-04-06 2017-04-07 164110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum KM nr 15 dt 10.02.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2017-03-07 2017-03-08 10810040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS SHPENZIM komisjoni KKt shkrese nr 471 dt 27.01.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 dhe vkm 1097 dt 28.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2017-02-08 2017-02-09 5310040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS pagese per KKT shkrese AZHT nr 25 dt 29.01.2017 Vkm nr 418 dt 27.06.2012 listpagese 08.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2016-12-28 2016-12-29 75310040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagese komisjoni ndihma shteterore vendim nr 66 dt 15.09.2016 vendim nr 67 dt 25.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2016-12-28 2016-12-29 75010040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagese komisjoni ndihma shteterore vendim nr 66 dt 15.09.2016 vendim nr 67 dt 25.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2016-12-28 2016-12-29 74510040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa e ndihmes shteterore KKT anetaret nr 1418 dt 03.08.2016 me vendim nr 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2016-12-28 2016-12-29 75110040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa komisjon ndihma shteterore vendim nr 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2016-12-28 2016-12-29 74810040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa komisjon i mbrojtjes se konsumatorve pagese shtator dhjetor listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2016-12-28 2016-12-29 75210040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa komisjon ndihma shteterore vendim nr 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 17,140 2016-12-28 2016-12-29 74610040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa komisjon mbrojtjes konsumatore shtator dhjetor 2016 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,750 2016-12-28 2016-12-29 74710040012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-M.ZH.E.T.S pagesa komisjon i mbrojtjes se konsumatorve pagese shtator dhjetor listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2016-07-29 2016-07-29 38610040012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 600- M.ZH.E.T.S pagese anetarve KKT nr 1302 dt 18.07.2016 vend nr 63 dt 06.07.2016 listpagese dt 27.07.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave