Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ENERGY-ENVIROMENTALCONSULTINGGROUP 2,650,596.00 2 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ENERGY-ENVIROMENTAL CONSULTING GROUP Tirane 2,287,716 2014-06-12 2014-06-13 32010930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh" Alterenergy",urdher nr 220 dt 09.06.2014,kontrate nr 3114/1 shkrese nr 1077/1 d t27.05.2014,fat nr 17 dt 03.01.2014,seri 86993388
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ENERGY-ENVIROMENTAL CONSULTING GROUP Tirane 362,880 2014-06-12 2014-06-13 32110930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI pagese tvsh" Alterenergy",urdher nr 219 dt 09.06.2014,kontrate 3114/1,shkrese nr 1080/4 d t29.05.2014,fat nr 21 dt 14.04.2014,seri 86993393
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave