Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 36,053,496.00 44 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,500 2014-12-29 2014-12-30 90510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86610930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 78,990 2014-12-23 2014-12-24 85910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI liste pritje,page nentor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 586,336 2014-12-15 2014-12-18 83910930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Xheladin Toro,vendim nr 155 d t16.07.2013,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-12-10 2014-12-11 82710930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta urdher ne 403 dt 17.11.2014,bordero nentor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,872,689 2014-12-02 2014-12-03 79010930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 117/109
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 146,440 2014-11-26 2014-11-27 78310930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,117 2014-11-20 2014-11-20 75410930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI page liste pritje,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,817,996 2014-11-04 2014-11-04 72010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-10-27 2014-10-28 70910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-10-15 2014-10-16 69310930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese K.K.T,shkrese nr 5119 dt 29.08.2014,liste prezence dt 22.08.2014,bodero Gusht 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 226,050 2014-10-15 2014-10-15 67510930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page shtator liste pritje 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,450 2014-10-07 2014-10-08 68810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,868,894 2014-10-01 2014-10-01 68010930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 204,100 2014-09-05 2014-09-08 58510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,012,633 2014-09-01 2014-09-02 57010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 115,489 2014-08-01 2014-08-04 54410930012014 Te tjera transferta tek individet 606MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,993,238 2014-08-01 2014-08-04 53610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 115,489 2014-07-17 2014-07-17 40510930012014 Te tjera transferta tek individet 602 MEI page shkresa dapit 1651/1 dt 14.11.2013, urdher min 122 dt 26.1.13, liste pagese qershor 2014,
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 175,000 2014-07-07 2014-07-08 40010930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 187 dt 06.05.2014,232 dt 26.06.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 373,376 2014-06-26 2014-06-27 36410930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Florian Miti,vendim nr 2453 dt 18.10.2011,shkrse e MF nr 81323/57 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 37,599 2014-06-11 2014-06-12 31210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,126 2014-06-11 2014-06-12 31110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,874 2014-06-11 2014-06-12 30910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page maj 2014 liste pritje bordero bashkengjitur shkrese dapit nr 1651/1 d t14.11.2013
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,966,962 2014-06-02 2014-06-02 29510930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page maj 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 116,713 2014-05-21 2014-05-21 25810930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page shkresa dap 1651/1 dt 14.11.13 urdh min 122 dt 26.11.13 a.vokopola, e.berkli bordero prill 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,002,474 2014-05-02 2014-05-02 22010930012014 Shtese page per pune jashte orarit 600 MEI shpenzime page prill 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 85,860 2014-04-09 2014-04-10 14510930012014 Te tjera transferta tek individet 602 MEI shpenzime shperblim dalje ne pension, Bujar Leka , Urdh 86 dt 27.2.14,L pag dt 2.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,500 2014-04-10 2014-04-10 17110930012014 Udhetim i brendshem 600 MEI shpenzime dieta urdher 157 dt 3.4.14 list pagese dt 3.4.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 112,702 2014-04-07 2014-04-08 15010930012014 Te tjera transferta tek individet 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero muaji mars, liste pritje Alian Vokopola, Elona Berkli
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,006,106 2014-04-02 2014-04-02 14110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur np 116/110
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 58,335 2014-03-20 2014-03-21 12010930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page liste pritje urdher 122 dt 26.11.13 bordero shkurt 2014 a.vokopola
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,500 2014-03-19 2014-03-20 7110930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI shpenzime dieta lak urdher 83 dt 26.2.14 listpagese shkurt 2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,711 2014-03-06 2014-03-06 8910930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur urdher 122 dt 26.11.13 liste pritje
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,065,344 2014-03-03 2014-03-04 8410930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur np 116/107
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,711 2014-02-25 2014-02-26 3810930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,736,951 2014-02-03 2014-02-04 2710930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur np 116/90
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,742 2014-02-03 2014-02-04 3210930012014 Unspecified 600 MEI shpenzime page janar 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,601 2014-01-17 2014-01-20 1610930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur dt 17.1.14
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,772,307 2014-01-09 2014-01-10 310930012014 Unspecified 600 shpenzime page dhjetor 2013 bordero bashkengjitur np plan/fakt 116/85
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave