Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETAREEGREQISE 9,003,926.00 11 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 937,462 2014-12-01 2014-12-01 47810780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-24
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 988,138 2014-11-03 2014-11-03 43310780012014 Paga baze Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 944,146 2014-10-02 2014-10-03 39810780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA e INTEGRIMIT PAGAT SHTATOR 2014 NR PUN.90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 968,305 2014-09-01 2014-09-02 35410780012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero gusht 2014 nr. pun.n 90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,009,007 2014-08-01 2014-08-01 31110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,017,477 2014-07-01 2014-07-01 28510780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga qershor 2014 nr pun 90/83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000 2014-06-04 2014-06-05 24310780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit b.uruci urdher 16 dt 27.1.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,046,208 2014-06-02 2014-06-03 23410780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014np 90/83 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 5,500 2014-05-30 2014-06-02 22410780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit b.uruci urdher 77 dt 9.5.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,031,798 2014-05-02 2014-05-05 16210780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014np 90/83 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,054,885 2014-04-01 2014-04-01 11110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014np 90/87 bordero bashkengjitur
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave