Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Sektoriitatimevetetjera 1,085,580.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-09 2014-12-10 32410730012014 Shpenzime per honorare KQZ Tatim honorare per petagog bordero dt.09.12.2014 shkresa nr.1838 dt.02.12.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-11-12 2014-11-13 29310730012014 Shpenzime per honorare KQZ ,lik tatim honorare pedagog,shkrese nr 1424 dt 29.10.2014 bordero dt 11.11.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-10-28 2014-10-29 27610730012014 Shpenzime per honorare KQZ Tatim Honorare per petagog pjesmarrje ad hoc bordero 28.10.2014 shkresa nr.1406 dt.23.10.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 678,336 2014-08-27 2014-08-28 21810730012014 Paga baze KQZ sigurime diferencat nga viti 2013 , urdher pagesa prill shtator 2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 399,944 2014-08-27 2014-08-28 21710730012014 Paga baze KQZ tatimi diferencat nga viti 2013 , urdher pagesa prill shtator 2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2014-04-04 2014-04-07 10110730012014 Sherbime te tjera KQZ Tatim Sherb pjesemarje ne kom ad-hoc shkrese 233 dt 21.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave