Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INSTITUTIISIGURIMEVESH.A. 98,062.00 2 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 25,530 2014-12-09 2014-12-10 32510730012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KQZ sigurim vjetor automjete up.nr.41 dt.22.10.2014 ft. oferte dt.22.10.2014 vleresim perfundimtar 23.10.2014 fat.1147 seria 009734014dt.04.12.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 72,532 2014-11-17 2014-11-18 30410730012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KQZ Pag vjetore per automjete urdher 41 dt.22.10.2014 ft. of.22.10.2014 vler. perf.23.10.2014 fat.1024 seria 09734190 dt.24.10.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave