Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 18,000 2014-12-30 2014-12-31 83310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 4864/2 d 10.12.14 ft 742 d 18.12.14 s 16787832 fh 71 d 18.12.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 100,000 2014-12-30 2014-12-31 83110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 10094 d 16.12.14 ft 274 d 18.12.12.14 s 16787829 fh 69/1 d 18.12.14 s 05946936
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 2,446,000 2014-12-30 2014-12-31 85710170012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Minis.Mbrojtje sistem administrimi financ.alpha web kontr 9390 d 21.11.14 ft 894 d 12.12.14 s 16310594 up 1629 d 24.10.14 nj.fit 879/1 d 4.11.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 241,107 2014-12-30 2014-12-31 85810170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 71 dt 26.12.14 seri 15930572 kontrate 809/1 dt 22.9.14 ne vazhdim
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 323,120 2014-12-16 2014-12-31 71310170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni pv 4 dt 16.7.13 ft 2905 dt 16.7.13 seri 12808005
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 83,160 2014-12-16 2014-12-31 71410170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni up 19 dt 11.7.13 ft 1902 dt 17.1.13 seri 05773702 pv3,4 dt 18.1.13
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 136,800 2014-12-30 2014-12-31 85910170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 69 dt 22.12.14 seri 15930570, kontrate 909/1 dt 24.10.14ne vazhdim
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 83210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 8956 d 1.12.14 ft 738 d 03.12.14 s 16787829 fh 69/1 d 18.12.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,309,899 2014-12-29 2014-12-30 84610170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (46.000 $*115.2 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/11 operative PU virxhinia, i hamati
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) HATIXHE SHABA Tirane 21,000 2014-12-29 2014-12-30 81410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje materiale,pv emergjence dt 01.12.2014,program nr 4677/1 dt 25.11.2014,fat nr 139 d t28.11.2014,seri 0005749,fh nr 2 dt 28.11.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 848,042 2014-12-29 2014-12-30 84310170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (6.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/8 operative PU koraci, i nocka
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 9,000 2014-12-29 2014-12-30 79310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje bileta,U.M.M nr 1962 dt 01.12.2014,pv dt 09.12.2014,fat nr 20 dt 09.12.2014,seri 5389635,fh nr 70 d t09.12.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 4,054,919 2014-12-29 2014-12-30 78910170012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Minis.Mbrojtje tonera,kontrate nr 3730/1 dt 20.05.2013,fat nr serie 110962487,dt 30.05.2013 detyrime
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,311,704 2014-12-29 2014-12-30 84710170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (20.000$*115.2 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/12 operative PU tampa f maksuti
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,516,408 2014-12-29 2014-12-30 84110170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (25.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/6 operative PU napoli, f neziri
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 280,800 2014-12-29 2014-12-30 81310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje kartolina,up nr 139 dt 09.12.2014,oferte dt 12.12.2014,njofti fi dt 12.12.2014,fat nr 276 dt 15.12.2014,seri 18337944,fh nr 12 dt 15.12.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 918,262 2014-12-29 2014-12-30 84410170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (6.500 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/9 operative PU kosove, d beta
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,269,363 2014-12-29 2014-12-30 83910170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (9.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/4 operative PU greqi, i zenelaj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,171,054 2014-12-29 2014-12-30 83810170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (8.300 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/3 operative PU stamboll, h kola
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,409,803 2014-12-29 2014-12-30 83710170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (10.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/2 operative PU spanje
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 105,000 2014-12-29 2014-12-30 79710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,programr nr 801 dt 29.01.2013,fat nr 304 dt 01.03.2013,sei 02488212,detyrime
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 100,050 2014-12-29 2014-12-30 91010170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Minis.Mbrojtje riparime,kontrate nr 2467 dt 18.06.2014 ne vazhdim,fat nr 1350 dt 15.12.2014,seri 18444652
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ATLANTIK 3 Tirane 420,000 2014-12-29 2014-12-30 81710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake Minis.Mbrojtje zbukurime,up nr 138 dt 09.12.2014,ftese per oferte d t11.12.2014,njoftim fit dt 11.11.2014,fat nr serie 09506821 dt 15.12.2014,fh nr 4 dt 15.12.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 65,287 2014-12-29 2014-12-30 79010170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje bileta,U.M.M nr 1950 dt 27.11.2014,U.M.M nr 2143 dt 15.12.2014,pv dt 27.11.2014,marreveshe nr 7587/2 dt 24.09.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 31,500 2014-12-29 2014-12-30 77410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 8956/1 dt 11.11.2014,fat nr 74 d t03.12.2014,seri 15133974
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,045,400 2014-12-29 2014-12-30 84910170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (100.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442 operative PU shape mons a hilaj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85110170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8.539 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443 paga AU greqi, d nikolla
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,409,803 2014-12-29 2014-12-30 84510170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (10.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/10 operative PU sarajeve, k jani
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 32,962 2014-12-29 2014-12-30 79210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje medalje,pv emergjence dt 01.12.2014,U.M.M nr 1954 d t27.11.2014,fat nr 20 d t01.12.2014,seri 71734408,fh nr 68 dt 01.12.2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,391,617 2014-12-29 2014-12-30 85410170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (20.693$*115.2lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/3 paga AU shba, e bala
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,533,325 2014-12-29 2014-12-30 84810170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (18.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/13 operative PU perfaq ferrara, g patanaj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,690,684 2014-12-29 2014-12-30 84010170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (12.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/5 operative PU izmir a xhafa
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85610170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8538eur*140.3lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/5paga AU itali
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,064,039 2014-12-29 2014-12-30 85310170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje konvertim valute (7.538 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/2 paga AU ankara, r mehmeti
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,274,699 2014-12-29 2014-12-30 85210170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (9.038 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/1 paga AU vjene, d prenga
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 111,567 2014-12-29 2014-12-30 81110170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje bileta,um nr 2133 dt 15.12.2014,shkrese nr 7587/2 dt 24.09.2014,pv dt 15.12.2014,fat nr 151 dt 17.12.2014,seri 6549445
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,831,124 2014-12-29 2014-12-30 85010170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (13.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/15 operative PU angli e beqiraj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,516,408 2014-12-29 2014-12-30 84210170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (25.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/7 operative PU hollande, p cuni
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85510170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje konvertim valute (8538eur*140.3lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/4 paga AU gjermani, a demollari
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,112,004 2014-12-29 2014-12-30 83610170012014 Sherbimet bankare Minis.Mbrojtje konvertim valute (15.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/1 operative PU gjermani, e hajdarasi
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave