Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 17,867,950.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EDISON MEHMETI Tirane 8,300 2014-12-24 2014-12-26 66010160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Aparati Min.Brend.pagese miremb zyrash, up 10133/1 dt 23.12.14, pv f 5 dt 23.12.14, ft 75 dt 24.12.14 sr 7418926, pv 24.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AJSHE KOLDASHI Tirane 288,650 2014-11-12 2014-11-13 54310160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Aparati Min.Brend.pagese miremb kondic, up 8306/1 dt 15.10.14 ftesa 8306/2 dt 15.10.14, fitues 17.10.14, ft 31 dt 30.10.14 sr 0002305, pv 30.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,511,000 2014-08-19 2014-08-20 41310160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Aparati Min.Brend.transferte me jashte 125,000 euro me kurs pref 140. leke mirmb sistemi kompj ligji 10467 06.10.2011 shtese marrv 2010 VKM 757 08.11.2012 vazhd kont 8723/9 27.12.2013 shkr 6118/1 dt 04.08.14 pv 11.07.2014 per Korr sht
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SKENDER STAFA Tirane 48,500 2014-05-14 2014-05-15 22410160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Aparati Min.Brend.riparim gjeneratori pr verb emergj 29.04.2014,fat 37 29.04.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VIKTOR JOJIÇ Tirane 11,500 2014-04-22 2014-04-23 19710160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Aparati Min.Brend.riparime pv 17.04.2014,pv 4 2923/1 17.04.2014 fat 35 17.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave