Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 33,118,720.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,024,747 2014-10-28 2014-10-29 51310160012014 Kancelari 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje kancel, gj civile, up 9 dt 28.2.14, fitues 9/5 dt 13.5.14, kontr 773 dt 24.7.14, urdher 886/16 dt 5.9.14, shkresa 773/2 dt 24.10.2014, ft 79665759/5730 dt 25.8.14/26.8.14, fh 35,37 dt 25/26.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 6,187,328 2014-10-06 2014-10-07 49110160012014 Kancelari 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kontr 774 dt 24.7.14, fituesi 9/5 dt 13.05.14, up9 dt 28.2.14, shkresa 774/02 dt 1.10.14, ft nr 6981565745 dt 25.8.14 seri 79665745, fh 34 dt 25.8.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 6,882,917 2014-08-19 2014-08-19 40910160012014 Kancelari 602 Aparati Min.Brend tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate ne 11/7 dt 05.06.2014,fat nr 119796277 dt 18.07.2014,fh nr 30 dt 18.07.2014,pv i marrje ne dorezim dt 18.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 19,023,728 2014-08-19 2014-08-19 38210160012014 Kancelari 602 Aparati Min.Brend tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate ne 11/5 dt 05.06.2014,fat nr 119796149 dt 17.07.2014,fh nr 29 dt 17.07.2014,pv i marrje ne dorezim dt 17.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave