Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 897,688.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 357,453 2014-12-01 2014-12-01 59110160012014 Shtese page per pune jashte orarit 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 146,699 2014-06-02 2014-06-02 26010160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 166/156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,845 2014-04-18 2014-04-21 18810160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.tatim per oret jashte kohes normale te punes
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 51,773 2014-04-16 2014-04-17 18410160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.pagese mbi kohen normale te punes urdher 9136/1 30.12.2013 liste pagese 15.04.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 335,918 2014-04-16 2014-04-17 18310160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.pagese mbi kohen normale te punes urdher 9136/1 30.12.2013 liste pagese 15.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave