Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 155,717,196.00 55 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54710130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,500 2014-12-25 2014-12-26 53710130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program auditi 6613/ 3 dt. 05.12.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,734 2014-12-25 2014-12-26 53910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 12.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 150,059,160 2014-12-19 2014-12-22 50610130012014 Sherbimet bankare 1013001 Ministria shendetesise L/C blerje ambulanca shkrese MIN.FIN nr. 16488/1 dt. 02.12.2014 Autor. lidhje kontr.5552/14 dt.02.12.2014 up.405 ft.24.09.2014 sig.kontr.0000590 dt. 01.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 99,666 2014-12-18 2014-12-19 51810130012014 Shpenzime per honorare 1013001 Ministria shendetesise pjesmarrje ne tender urdher ministri 526 dt. 26.11.2014 kontrate dt.24.09.2014 listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 109,656 2014-12-18 2014-12-19 51910130012014 Shpenzime per honorare 1013001 Ministria shendetesise pjesmarrje ne tender kontrate 64 dt. 25.04.2014 listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 132,533 2014-12-16 2014-12-17 51410130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise Paga listpritje
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2014-12-09 2014-12-10 50210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta UB5235/8 dt. 10.10.2014 listpagese dt. 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-12-09 2014-12-10 50310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat 31.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 328,098 2014-12-02 2014-12-02 50410130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje nendor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 201,533 2014-12-02 2014-12-02 50110130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,500 2014-11-27 2014-11-27 48810130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 5286/9 dt. 27.10.2014 urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-11-12 2014-11-13 46410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat.01.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-11-12 2014-11-13 46610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 383 dt. 12.092014 listpages 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 185,261 2014-11-03 2014-11-03 44410130012014 Shtese page per funksionin Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 368,748 2014-11-03 2014-11-03 44610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2014-10-21 2014-10-22 41010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 383 dt. 12.09.2014 listpagese dt. 09.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,506 2014-10-21 2014-10-22 40210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon GUSHT 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-10-01 2014-10-01 40010130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 199,671 2014-10-01 2014-10-01 39710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,500 2014-09-15 2014-09-16 36710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.05.09.2014 fat dt. 06.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-09-15 2014-09-16 38010130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 193 dt. 12.05.2014 autorizim 3948/6 dt. 11.06.2014 listpagese dt.11.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-09-01 2014-09-01 34110130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje gusht 2014 nr.punonjesve plan 9 fakt 2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-09-01 2014-09-01 33910130012014 Shtesa page te tjera Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,956 2014-08-27 2014-08-28 32610130012014 Sherbime telefonike MIN SHENDETSI TELEFON RIMBURSIM SHKRESE 07.08.14 FAT 01.08.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-08-01 2014-08-04 29610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta korrik 2014, urdher 193 dt. 12.05.2014 list pagese 31.07.2014 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,198 2014-08-01 2014-08-01 32710130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga ne list pritje korrik 2014,list pagese 2014.np plan 10 fakt 1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-08-01 2014-08-01 32510130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2014-07-09 2014-07-10 29410130012014 Udhetim i brendshem Ministria e Shendetsise Dieta brenda vendit S. Dreni program auditi nr.3407/4 dt.13.05.2014 shkresa 3407 dt.30.04.2014 listepagesa dt.04.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,834 2014-07-09 2014-07-10 29210130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise Rimbursim telefon prill maj 2014 shkr.04.07.2014 fature 01.05.2014 listepagese 04.07.2014 fat.01.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-07-01 2014-07-01 28310130012014 Te tjera transferta tek individet ministria shendetesise,paga list pritje qershor list pagese qershor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-07-01 2014-07-01 28110130012014 Shtesa page te tjera ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,971 2014-06-02 2014-06-02 21610130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-06-02 2014-06-02 21910130012014 Te tjera transferta tek individet 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 10/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2014-05-23 2014-05-23 19410130012014 Udhetim i brendshem 1013001 602,ministria shendetesise, dieta progr auditimi 1394/1 dt 11.3.14 shk 14.4.14 bord 23.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,357 2014-05-09 2014-05-09 17110130012014 Te tjera transferta tek individet 606,ministria shendetesise,paga list pritje,np 11/2,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,108 2014-05-02 2014-05-02 14710130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-04-25 2014-04-28 13810130012014 Udhetim i brendshem 602 ministria shendetesise dieta brenda vendit program auditi nr.779 dt.03.02.2014 listpagese dt.23.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,248 2014-04-25 2014-04-28 14110130012014 Sherbime telefonike 602 ministria shendetesise pag.tel Mars '14 shrese dt.25.04.2014 dt.dt.21.04.14 kupon tatimor dt.21.04.14 listepagese22.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2014-04-07 2014-04-08 9910130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,DIETA,AUTORIZ MIN 18/1 D 6/2/14,LIST PAGESE 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave