Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 84,848,166.00 163 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 117,500 2014-12-30 2014-12-31 59510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise urdher 421 dt.01..10.2014 listpagese dt.29.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-12-31 2014-12-31 58910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni A lama skrese listpagese 24.12.2014 fat.26.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 192,500 2014-12-29 2014-12-30 38910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 526,097 2014-12-26 2014-12-29 58810130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta jashte vendit autorizim 26/2 dt. 26.12.2014 shkrese 5371/6 dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,540 2014-12-28 2014-12-29 58510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise DIETA PROGRAM AUDITI1927 DT. 21.03.2014 LISTPAGESE 24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,114 2014-12-25 2014-12-26 52010130012014 Sherbimet bankare Ministria shendetesise komision bankra per transferten e Finncial Time shkrese dt. 17.12.2014 kerkese nga Tirana Bank 1104 dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,200 2014-12-25 2014-12-26 54610130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 369,900 2014-12-25 2014-12-26 53510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,560 2014-12-24 2014-12-26 53110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursimi shpenzime ribursim telefon shkrese 19.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,750 2014-12-24 2014-12-26 54010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursimi shpenzime ribursim telefon shkrese 19.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,250 2014-12-25 2014-12-26 54410130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise pagese per cdoganim urdher nministri 546 dt. 15.12.2014 deklarate doganore R26658 dt. 15.12.2014 fat 4472 dt. 15.12.2014 seri 11978306
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 145,889 2014-12-16 2014-12-17 51310130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise Paga listpritje
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 69,500 2014-12-15 2014-12-16 50610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta Shkrese 157/1 dt. 22.10.2014 listpagese 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 105,000 2014-12-09 2014-12-10 50410130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta UB 5186/1 dt. 05.09.2014 listpagese dt.05.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 288,029 2014-12-02 2014-12-02 50310130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje nendor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,044 2014-12-02 2014-12-02 50010130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,718,433 2014-12-01 2014-12-02 49910130012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-27 2014-11-27 49110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 01.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-27 2014-11-27 49010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 01.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,000 2014-11-27 2014-11-27 48810130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta shkrese 5286/9 dt. 27.10.2014 urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese 20.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-11-27 2014-11-27 49410130012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Ministria shendetesise SHPERBLIM FATKEQSI A.HYKA URDHER MINISTRI 425 DT. 07.10.2014 listpagese 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-11-27 2014-11-27 48010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni TETOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,154,031 2014-11-27 2014-11-27 48410130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria shendetesise PAGUAR VENDIM GJYQI NE FAVOR TE PERTEF LARTI AUTORIZIM 426 DT. 07.10.2014 VKSHCIVIL NR. 158 DT. 27.09.2012 V.GJ.APELIT 2063 DT. 05.04.2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,095 2014-11-27 2014-11-27 48110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni gusht ,tetor nentor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 98,910 2014-11-19 2014-11-20 47110130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta me jashte autorizim 17/2 dt. 17.11.2014 terhequr 700 euro me kurs dite 141.3 leke
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 271,250 2014-11-13 2014-11-14 46810130012014 Libra dhe publikime profesionale Ministria shendetesise njftom per tender urdher ministri 5551/2 dt. 24.09.2014 fature 21200228319 dt. 26.09.2014 transferte ne favor te Financial Times 1505 Paund me kurs 180 leke
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 354,840 2014-11-12 2014-11-13 46510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 344 dt. 12.08.2014 listpages 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-11-12 2014-11-13 46210130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-11-07 2014-11-07 43310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni qershor 2014 A.Lama
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-11-07 2014-11-07 45110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shtator 2014 K.Brasha
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,166 2014-11-07 2014-11-07 43110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni qershor- shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-11-07 2014-11-07 43410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim shpenzime transporti shkrese 23.10.2014 listpagese dt. 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,154 2014-11-07 2014-11-07 43210130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni korrik - shtator 2014 G.Bejtja
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 238,700 2014-11-07 2014-11-07 45210130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 236 dt. 10.06.2014 autorizim dt. 09.10.2014 listpagese 03.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,858,785 2014-11-03 2014-11-03 44210130012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 276,343 2014-11-03 2014-11-03 44510130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise paga listpritje tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 55,018 2014-11-03 2014-11-03 44310130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2014-10-28 2014-10-29 42910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta brenda vendit program 2608 dt. 16.05.2014 listpagese 23.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave