Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,952 2014-12-30 2014-12-31 63310110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 569,928 2014-12-30 2014-12-31 63210110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,512 2014-12-30 2014-12-31 63510110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,550 2014-12-30 2014-12-31 60410110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.6.1999 ft 60 dt 19.11.2014 s 14479660 Denisa Ngjela
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,550 2014-12-30 2014-12-31 60310110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.6.1999 ft 61 dt 19.11.2014 s 14479661 Denisa Ngjela
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-12-30 2014-12-31 63110110012014 Shpenzime gjyqesore 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp gjyqi vend 546 dt 14.2.2014 vend 1850 dt 25.5.2014 ft 5 dt 13.2.2014 s 57958470enisa Ngjela
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 120,736 2014-12-30 2014-12-31 63410110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit honorare proj urdh 494 dt 30.12.2014 ord shtator2014 dhjetor 2014 projTwining
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VI-ES Tirane 511,860 2014-12-30 2014-12-31 63610110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl goma dhe bateri urdh MB 63 dt 24.10.2014 njf 63/3 dt 27.11.2014 kontr 9591 dt 23.12.2014 pv md 26.12.2014 ft 46 dt 26.12.2014 s 15026148 fh 61 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHTYPSHKRONJA MORAVA Tirane 287,000 2014-12-30 2014-12-31 63010110012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp shtyoj botime kodi up 49 dt 16.12.2014 ftes 18.12.14 njf 18.12.2014 pv njf ft 20 dt 30.12.2014 s 17315720 Denisa Ngjela
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,001,775 2014-12-29 2014-12-30 62610110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 488 dt 24.12.2014 GPR 33000 kursi 181.66 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 82,842 2014-12-28 2014-12-30 61310110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 859,258 2014-12-29 2014-12-30 62210110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/5dt 26.12.2014 urdh 488 dt24.12.2014 euro 6000 kursi 142.9 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 248,526 2014-12-28 2014-12-30 61610110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 82,842 2014-12-28 2014-12-30 61510110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,481,494 2014-12-29 2014-12-30 62310110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/4dt 26.12.2014 urdh 488 dt24.12.2014 euro 10350 kursi 142.9 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 497,052 2014-12-28 2014-12-30 61110110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CLASSIC PRINT Tirane 142,800 2014-12-29 2014-12-30 61810110012014 Libra dhe publikime profesionale 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit sherb shtypje botim vjetari statistikor ft 144 dt 24.12.2014 s 15427345 up 45 dt 17.11.2014 ftes 19.11.2014 njf 27.11.2014 akt m dorzim 24.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) F L O G A Tirane 20,208 2014-12-29 2014-12-30 60910110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer. 70 vjetori sher banketi pv f4 dt 26.11.2014 ft38 dt 30.11.2014 s 13460287 urdh 448 dt 14.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,097,108 2014-12-29 2014-12-30 59910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl mobileri ft 305 dt 15.5.2012 s 02830406 fh 27 dt 15.8.2014 shk 8754/9 dt 20.6.2014 up 11 dt 20.4.12 kontr v 2537/8 dt 17.7.12 akt verifik 15.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELTON PESHKOPIJA Tirane 32,500 2014-12-29 2014-12-30 60810110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer. 70 vjetori l lule pv f4 dt 26.11.2014 ft1012 dt 26.11.2014 s 1407742urdh 448 dt 14.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 82,842 2014-12-28 2014-12-30 61210110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,456,250 2014-12-29 2014-12-30 62710110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 488 dt 24.12.2014 GPR 30000 kursi 181.66 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MONTELA Tirane 159,600 2014-12-29 2014-12-30 61710110012014 Sherbim per ngrohje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit sherb rip sistem ngrohjes up 47 dt 26.11.2014 ftes 15.12.14 njf 15.12.2014 ft 39 dt 22.12.2014 s 84138889 pv 22.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,272,283 2014-12-29 2014-12-30 62110110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 488 dt 24.12.2014 USD 61664 kursi 117.8. lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 17,722,000 2014-12-29 2014-12-30 61910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages TVSh rikonstr shkollave profes kontr v 2013/316-755 dt 29.12.2014 sit pinim certifik 5 dt 1/9/2014-16/10/2014 ft 207 dt 4.12.2014 s 13047259 ft 208 dt 22.12.2014 s 13047260
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 10,500 2014-12-29 2014-12-30 60710110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer. 70 vjetori l lule pv f4 dt 27.11.2014 ft 96 dt 27.11.2014 s 6588776 urdh 448 dt 14.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,274,666 2014-12-29 2014-12-30 62410110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 488 dt 24.12.2014 GPR 40000 kursi 181.66 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 331,368 2014-12-28 2014-12-30 61410110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit paga me kontr perkohsh. bord 26.12.2014 vkm 859 dt 10.12.2014 urdh 9649 dt 24.1.20149649/1 dt 26.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHKELQIM ÇALI Tirane 75,000 2014-12-29 2014-12-30 61110110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer. 70 vjetori ftesa banera pv f4 dt 19.11.2014 ft 69 dt 19.11.2014 s 12936079 urdh 448 dt 14.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,124,571 2014-12-29 2014-12-30 62510110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 488 dt 24.12.2014 GPR 28176 kursi 181.66 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 29,359 2014-12-29 2014-12-30 61010110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shpsigur mjetir up 19 dt 26.11.2013 ftes 5.2 ftes per ofert 12.12.13 ft 1950 dt 13.12.2013 s 11954691 .2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,723,840 2014-12-29 2014-12-30 62010110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 9671/7 dt 26.12.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 usd 23091 kursi 17.8 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 68,472 2014-12-28 2014-12-29 60110110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.9.1999 ft 38 dt 21.11.2014 s 05946556
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 149,000 2014-12-28 2014-12-29 60010110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj ft 230 dt 20.11.2014 s 05946891 progr pune 453 dt 18.1.2014 vkm 258 dt 3.9.1999 ft 231 dt 20.1.2014 s 05946892
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 14,512,140 2014-12-24 2014-12-29 59410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 819 dt 19.12.2014 s 02830382 fh 10 dt 09.12.2014 pv Shkoder09.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-12-28 2014-12-29 60210110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.9.1999 ft 37 dt 19.11.2014 s 18169537
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PROSOUND Tirane 36,000 2014-12-28 2014-12-29 60610110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.6.1999 ft 651 dt 19.1.2014 s 19278651
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 134,400 2014-12-28 2014-12-29 60510110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritj percj progr pune 453 dt 18.11.2014 vkm 258 dt 3.9.1999 pv emergj 20.11.2014 ft 3006 dt 30.11.2014 s 16540806
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 29,260,680 2014-12-24 2014-12-29 59710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 841 dt 17.12.2014 s 12621304 fh 25 dt 17.12.201413 dt 05.12.2014 pv Puke 15.12.2014 ft 82 dt 15.12.2014s 02830385
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 5,257,260 2014-12-24 2014-12-29 59810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 829 dt 18.12.2014 s 02830392 fh 28 dt 18.12.2014 pv Vlore 18.12.2014 ft 830 dt 18.12.20414 s 02830393
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave