Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,912,549.00 54 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,384 2014-12-19 2014-12-26 681100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.tatim ne burim per KKDM.&KKT&KTPD,K.licensaveshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-19 2014-12-26 679100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.&KKTshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,800 2014-12-19 2014-12-26 69210060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,Y.Manjani, nentor14,shkresanr.01/12dt.01.12.14,shkresa nr.1164/03/04,dt.28.8.2014,pjesemarrje ne KKT
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,216 2014-12-15 2014-12-19 67110060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per kom.licensimit.shkresa nr.4/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,300 2014-12-15 2014-12-19 67210060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per kom.licensimit.shkresa nr.4/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-12-15 2014-12-19 67810060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-12-15 2014-12-19 67710060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,300 2014-12-15 2014-12-19 67310060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per kom.licensimit.shkresa nr.4/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 141,000 2014-12-15 2014-12-19 67410060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-12-15 2014-12-19 67510060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-12-15 2014-12-19 67610060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,500 2014-11-05 2014-11-07 60310060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrjen ne kom.licensimit,shkresq nr.3/11,dt.03.11.14&shkresa nr4/11,dt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 168,030 2014-11-04 2014-11-07 59510060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komisione te KKDM&KTPD&perkthime,shkresa nr.6690dt.31.10.14,liste pagesa dt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-11-04 2014-11-07 60010060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komis.KKDM&KTPD,SHKRESA E MINISTRIT NR.6690DT.31.10.2014,L.pagesadt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,670 2014-11-04 2014-11-07 58810060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim tatim ne burim per pagesen e Perkthimit te Helidon Bektesho)dhe pagesen e komisioneneve te KKDM&KTPD
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-11-04 2014-11-07 59910060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komis.KKDM&KTPD,SHKRESA E MINISTRIT NR.6690DT.31.10.2014,L.pagesadt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,900 2014-11-05 2014-11-07 60510060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrjen ne kom.licensimitshkresa nr.3/11dt.3.11.14&nr.4/11,dt.04.11.14,liste pagesa dt.05.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-11-04 2014-11-07 59610060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komis.KKDM&KTPD,SHKRESA E MINISTRIT NR.6690DT.31.10.2014,L.pagesadt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,800 2014-11-05 2014-11-07 60710060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrjen ne kom.licensimitshkresa nr.3/11dt.3.11.14&nr.4/11,dt.04.11.14,liste pagesa dt.05.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,900 2014-11-05 2014-11-07 60610060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrjen ne kom.licensimitshkresa nr.3/11dt.3.11.14&nr.4/11,dt.04.11.14,liste pagesa dt.05.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-11-04 2014-11-07 59810060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komis.KKDM&KTPD,SHKRESA E MINISTRIT NR.6690DT.31.10.2014,L.pagesadt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-11-04 2014-11-07 59710060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrje ne komis.KKDM&KTPD,SHKRESA E MINISTRIT NR.6690DT.31.10.2014,L.pagesadt.04.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,900 2014-11-05 2014-11-07 60410060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenzim honorare per pjesemarrjen ne kom.licensimitshkresa nr.3/11dt.3.11.14&nr.4/11,dt.04.11.14,liste pagesa dt.05.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-10-20 2014-10-27 55010060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI,shpenzim honorare E.Haxhinasto,pjesmarrje ne KKT,SHKRESA NR.1347/0303DT.06.10.2014,LISTE PAGESADT.20.10.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-10-21 2014-10-22 55110060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim tatim ne burim per pagesen e kom. te KKT
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,200 2014-09-24 2014-09-26 48510060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenz.paguar per pjesmerrje ne kom.e licencave,shkresa nr.02/09dt.02.09.2014,urdher Ministri nr.146,dt.03.04.2014,lista pageses dt.23.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,700 2014-09-24 2014-09-26 48410060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenz.paguar per pjesmerrje ne kom.e licencave,shkresa nr.02/09dt.02.09.2014,urdher Ministri nr.146,dt.03.04.2014,lista pageses dt.23.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,200 2014-09-24 2014-09-26 48610060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenz.paguar per pjesmerrje ne kom.e licencave,shkresa nr.02/09dt.02.09.2014,urdher Ministri nr.146,dt.03.04.2014,lista pageses dt.23.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,900 2014-09-24 2014-09-25 487100600120141 Shpenzime per honorare MTI,shpenz.tatim ne burim, paguar per pjesmerrje ne kom.e licencave,shkresa nr.02/09dt.02.09.2014,urdher Ministri nr.146,dt.03.04.2014,lista pageses dt.23.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,340 2014-09-09 2014-09-18 47510060012014 Shpenzime per honorare MTI, shpenz tatim ne burim per perkthime &pagesa per KKT,lista bashkelidhur dt.09.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-08-14 2014-08-18 40710060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare(pag.KKDM&KTPD) muaji Qershor2014,vkm.nr.745,dt.20.10.14,shkresanr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-08-14 2014-08-18 40810060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare(pag.KKDM&KTPD&AKPT) muaji Qershor2014,shkresanr.1120/0104dt.04.08.14,shkresa nr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-08-14 2014-08-18 40510060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare9pag.KKDM&KTPD) muaji Qershor2014,vkm.nr.745,dt.20.10.14,shkresanr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 162,000 2014-08-14 2014-08-18 40410060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare9pag.KKDM%KTPD) muaji Qershor2014,vkm.nr.745,dt.20.10.14,shkresanr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,509 2014-08-14 2014-08-18 41010060012014 Shpenzime per honorare MTI,Paguar tatim ne burim per pag.KKDM&KTPD&AKPT dhe perkthime muaji Qershor2014,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-08-14 2014-08-18 40910060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare(pag.KKDM&KTPD) muaji Qershor2014,vkm.nr.745,dt.20.10.14,shkresanr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-08-14 2014-08-18 40610060012014 Shpenzime per honorare MTI,shpenzim honorare(pag.KKDM&KTPD) muaji Qershor2014,vkm.nr.745,dt.20.10.14,shkresanr.3672dt.09.07.14,lista bashkengjitur,dt.12.08.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-06-25 2014-07-15 29310060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-06-25 2014-07-15 29210060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-06-25 2014-07-15 29110060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave