Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,205,515.00 23 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 36,910 2014-11-12 2014-12-11 585100600120141 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzim blerje bilete avioni A.Budo,U,prok.66dt.7.10.14,Fat,267dt.09.10.14nr,serial7269533,Ft,per ofertedt.8.10.14,vler.perfundimtarAPPdt.08.10.14,U.Ministrit nr.6075dt.03.10.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 73,550 2014-12-04 2014-12-09 66210060012014 Udhetim jashte shtetit 1006001 MTI, shpenzim blerje bilete avioniE.ThanaBruksel,Fat.nr.323dt.13.11.14,nr.serial7642040,U.prok.nr.70dt.12.11.14,Ftese per oferte,vleresim perfundimtaredt.dt.13.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 212,550 2014-12-01 2014-12-02 64410060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, Terheqje (1500 Euro*141.70) per sherbim jashte vendit ,Urhder ministri nr.7084/2date27.11.2014,autorizim dt.1.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 354,750 2014-11-18 2014-11-19 62510060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, terheqje 2500Euro,per sherbim jashte vendit,U.Ministri nr.6878dt.10.11.2014;nr.6084/4dt.11.11.14;nr.305,dt.14.11.14,kursi ditor141.90
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 85,018 2014-11-04 2014-11-07 59310060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzim blerje Bilete avioni E.Haxhinasto,fat.nr.361dt.29.10.2014nr.srial11816963,u.ministri nr,6622dt.28.10.2014P.verbal i emergjencesdt.29.10.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 78,950 2014-11-04 2014-11-07 58610060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzim blerje bilete avioni A.Totozani,U,prok.67dt.13.10.14,Fat,277dt.14.10.14nr,serial7269543,Ft,per ofertedt.14.10.14,vler.perfundimtarAPPdt.14.10.14,U.Ministrit nr.6055/1dt.10.10.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 423,900 2014-10-28 2014-10-29 55710060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,terheqje me xhirim nr.469222dt28.10.2014,U.ministrinr.62.04dt.09.10.2014, 3000Euro ,kursi i kembimit 141.30 leke.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 34,020 2014-10-14 2014-10-24 54210060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenzim BILETE AVIONI E.Haxhinasto,Fatura nr.42,dt.10.09.2014,nr.serial6976842U.minisytrinr.4071/1dt.05.09.14U.prok.nr.62dt.05.09.14,Ftese per oferte,Vleresim per ofert.dt.08.09.14,formulari i njoftimit te fituesitdt.10.09.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BLERINA QYLAFKU Tirane 67,138 2014-10-14 2014-10-21 54310060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenzim bilete avioni,Fat.nr.97.dt.03.10.14,U.ministrinr.5115/1,dt.03.10.14,Pr.Verbali emergjencesdt.03.10.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,600 2014-10-09 2014-10-10 53410060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenz.Terheqje 1000 Euro,sherbim jashte shtetit,U.Ministri nr.6075dt.03.10.2014,U.Ministri nr.5074/1dt.03.10.2014K.Kembimit 1*141.60 leke
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-07-17 2014-07-24 37010060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzim per pasaporte diplomatikeE.Seitaj,U.Pagesenr.3803,dt.15.07.14M.A.nr.10244501348,liste pag.dt.17.07.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-07-17 2014-07-24 36910060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzim per pasaporte diplomatikeG.Beqiri,U.Pagesenr.3803,dt.15.07.14M.A.nr.102474050083liste pag.dt.17.07.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 239,400 2014-07-07 2014-07-15 34110060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenzbilete avioniFatura nr.108dt.13.05.2014nr.seri 7269461,bilet E.Haxhinasto,A.Milaj,K.Keri,dt.13.0U.Prok.nr.40dt.12.05.14,ftese per oferte,vleresim perfundimtar APP,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 74,200 2014-07-07 2014-07-15 33310060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenz.Bilete avioni,Fat.nr.144dt.02.06.14nr.serie7269498,urdher nr.2303/3dt.30.05.2014u.prokuriminr.44dt.01.06.2014,ftese per oferte,vleresim perfundimtarForm.i njoftimit te fituesit,bileteA.totozanidt.02.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 109,099 2014-07-07 2014-07-15 33710060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenz.BILET AVIONI Y.Manjani, Fature nr,827dt.20.06.14,nrseri14141818,U.Prok.nr.52dt.16.06.14,urdher nr.3233dt.16.06.2014P.verbal emergjence
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 70,835 2014-07-07 2014-07-15 33410060012014 Udhetim jashte shtetit MTI, shpenz.Bilete avioni,Fat.nr.15dt.10.06.14nr.serie6782365,urdher nr.2303/4dt.09.06.2014u.prokuriminr.50dt.10.06.2014,ftese per oferte,anullim proc,prok.P.Verbemergjence,bilete A.Milajdt.14.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 32,200 2014-06-27 2014-07-08 31110060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenzim,blerje bilete avioni,T.Totozani,Fat.nr.84dt.02.05.14nr.serial6927537,Urdher nr.2364dt.30.04.2014,u.prok.nr37date01.05.2014Ftese per ofertevleresim perfundimtar.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 89,904 2014-06-26 2014-07-08 30910060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenzimeblerje bilete avioniY.Manjanii,fat,nr.03dt.09.05.2014nr.S.7244203,urdhernr.1175/1dt.06.05.2014,U.Prok.nr.38dt08.05.14Ftese per oferteVleresim perfundimtar
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 53,205 2014-06-27 2014-07-08 30610060012014-1 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenzim,blerje bilete avioni,Y.Manjani,Fat.nr.85dt.02.05.14nr.serial6927538,Urdher nr.2364dt.30.04.2014,u.prok.nr36date01.05.2014Ftese per ofertevleresim perfundimtar.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 59,502 2014-06-11 2014-06-18 23010060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,blerje bileteavioni fat.189,dt.20.02.2014nr.serial13057727,U.prokuriminr.8dt.12.02.2014ftese oferte Vleresim perfundimtar
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 81,900 2014-05-26 2014-05-29 18810060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,shpenz.blerje bilete avionifat.64dt.16.03.14,ns.6782217,UP.18.dt.16.03.14,ft.ofrerP.V.i emergjences16.03.14,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 169,884 2014-05-26 2014-05-29 19310060012014 Udhetim jashte shtetit MTI,blerje biletefat.70ns.6927523,UP.nr.27dt10.04.14,Ft.Oferte,U.ministrinr.1839/3dt.10.04.14Vleresim perfundimtar.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) TIRANA BANK Tirane 705,000 2014-04-08 2014-04-09 10710060012014 Udhetim jashte shtetit MTI autorizim dt 08.04.2014 5000euro*141
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave