Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,803,050.00 24 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 26,500 2014-12-19 2014-12-26 69710060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.29.09.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,500 2014-12-19 2014-12-26 69610060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.1,7,12,22,27.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,000 2014-12-19 2014-12-26 69510060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.18,20,27,5.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 117,120 2014-11-18 2014-11-25 62210060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dietabrenda vendit,shkresanr379dt16.10.2013,Plani vjetor i AudititU.sherbimi 18.10.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 143,700 2014-11-18 2014-11-25 62110060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dietabrenda vendit,shkresa nr379dt.16.10.2013,Plani vjetor i Auditit,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 2,000 2014-11-18 2014-11-25 62410060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dietabrenda vendit,Ur.sherbim nr.02.09.&02.10.2014,liste pagesa18.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2014-11-18 2014-11-25 62310060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dietabrenda vendit,Ur.sherbim nr.1,3,9,17,18,24,.10.2014,liste pagesa18.11.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 323,640 2014-11-18 2014-11-25 62010060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenzim dieta brenda venditU.sherb.1,8,19,23,25.09;1,3,18,22,24,28.10'U.sherb.2,8,18,20,21,23,28.10;23,29.04;U.sherb.20,24,24;shkresa nr,379dt.16.10.14,Listepagesa dt.18.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,000 2014-10-14 2014-10-21 54010060012014 Udhetim i brendshem MTI,shpenzim udhetim e dieta brenda vendit,U.Sherbimedatat:01,26.08.14;01,05.09.2014,liste pagesa dt.14.10.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,000 2014-10-14 2014-10-21 54110060012014 Udhetim i brendshem MTI,shpenzim udhetim e dieta brenda vendit,U.Sherbimedatat:01,26.08.14;01,05,06.09.2014,liste pagesa dt.14.10.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 124,110 2014-09-09 2014-09-19 47810060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz dieta brenda vendit,U.sherbimi dt04.08.14& dt.14.07.2014,,liste pagesa bashkelidhur dt.09.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 228,280 2014-09-09 2014-09-19 47610060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz dieta brenda vendit,U.sherbimi dt.04.08.14,U.sherbimi dt.14.07.2014,,liste pagesa bashkelidhur dt.09.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 135,900 2014-09-09 2014-09-19 47710060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz dieta brenda vendit,U.sherbimi dt.14.07.2014,,liste pagesa bashkelidhur dt.09.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2014-07-17 2014-07-24 36410060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dieta brenda vendit,u.sherbimi dt.28.06.2014,liste pagesa dt.15.07.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 259,800 2014-07-17 2014-07-24 36510060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dieta brenda vendit,u.sherbimi dt.2,15,18,19,29,31.05.14,U.sherb.dt.4,17,28.06.2014,U.sherb.dt.12,14.06.14,liste pagesa dt.15.07.2014,U.Ministrinr.2336,dt.29.04.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,000 2014-07-17 2014-07-24 36310060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz.dieta brenda vendit,u.sherbimi dt.12.06.2014,liste pagesa dt.15.07.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 2,000 2014-07-10 2014-07-15 35610060012014 Udhetim i brendshem MTI, shpenz. udhet,e diete brenda venditV.Prenciu.sherbimdt.26.05.2014,u.ministrinr.170dt.02.05.2014,liste pagesa bashkelidhur.(perseritje e urdher shpenzimit nr.224dt.06.06.14,nuk eshte bere pagesa nga Min.Finances
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,000 2014-06-06 2014-06-26 2231006001 Udhetim i brendshem MTI,Shpenz.DIETA BRENDA VENDIT,u.sherbime te dt. m/Prill &Maj 2014, lista bashkeklidhur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2014-06-06 2014-06-11 22510060012014 Udhetim i brendshem MTI,Shpenz.DIETA BRENDA VENDIT,u.sherbime te dt.17.05.2014, lista bashkeklidhur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,500 2014-06-06 2014-06-11 22610060012014 Udhetim i brendshem MTI,Shpenz.DIETA BRENDA VENDIT,u.sherbime te dt.(4,8,19,23,26,27)04.&(1,9,17,18,23)05.14., lista bashkeklidhur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 276,000 2014-05-21 2014-06-11 18210060012014 Udhetim i brendshem MTI,shpenzime diete me brenda vendit,I.Neza,A.hoxha
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,500 2014-04-08 2014-04-10 10210060012014 Udhetim i brendshem MTI list pagesa dieta 01.04.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,000 2014-04-08 2014-04-10 10410060012014 Udhetim i brendshem MTI liste pagesa dieta dt 01.04.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,000 2014-04-08 2014-04-10 10310060012014 Udhetim i brendshem MTI liste pagese dieta dt 01.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave