Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 185,818.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-12-12 2014-12-19 67010060012014 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI, Terheqje me ceknr.500 2019146,per shpen.leje qark,patenteauto.M.A36889dt.13.10,nr.118499813dt10.10,118555910di&blerje buqete lule per festen e 17NentoritProces verbal emergjencedt.17.11.14Fat,82dt.17.11.14Fh.59dt.17.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 136,080 2014-12-04 2014-12-09 66110060012014 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI, shpenzim Sherbime te tjera transporti(lavazh)kontrate nr12/9,dt.12.09.2014,U.prok.nr.61,dt.05.09.14,ftese per dt.10.09.14,Vleresim perfund.10.09.14,Memo,dt.05.09.14Fature nr.603,dt.25.11.2014oferte
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,000 2014-11-10 2014-11-13 61010060012014 Shpenzime te tjera transporti MTI, shpenzim transporti,nderim leje qark.,certifikate pronesie mjetit tr.8035, Fat.nr.118559995,dt.05.11.14,U.Ministrit 4572,dt.08.7.14,autorizim dt.04.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,690 2014-08-15 2014-08-18 398100600120141 Shpenzime te tjera transporti MTI,terheqjeper takse kolaudim automjetesh,urdhernr.4077dt.30.07.14Fat.dt.25.07.14nr.s.bn03909318fat,dt.17.07.14,seribn03909118
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 33,048 2014-05-27 2014-06-05 19910060012014 Shpenzime te tjera transporti mti,SHPENZ,TAKSE AUTOMJETI ,FAT.NR.112190874DT.19.05.14FAT.NR.112190866DT.19.05.14;FAT.112190866DT.19.05.14,FAT.112190847,urdher nr.19/5dt.19.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave