Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,333,100.00 9 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 506,086 2014-12-19 2014-12-30 69010060012014 Karburant dhe vaj 1006001 MTI, .Shpenz.blerje nafte litra 3566,kontrate ne vazhdim nr.2939/1dt.23.06.14,Faturanr.963dt.15.12.14nr.serial18091115,fl.Hyrje63dt15.12.14,autorizim per terheqje mallinr.15/12dt.15.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,144,230 2014-12-02 2014-12-05 64510060012014 Karburant dhe vaj MTI,shpenzim blerje karburant tek Kastrati,Faturanr.11date 20.11.14,seria17224211,F.h.nr60dt.20.11.14Kontrate ne vazhdimnr.2791/1dt.25.06.14,U.blerje nr 1400027
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 387,900 2014-12-02 2014-12-05 66010060012014 Karburant dhe vaj MTI, shpenzim blerje karburant per ngrohje,Fat.nr.903dt.25.11.14nr.serial18091055,F.H62,dt.25.11.14,Autorizim nr.2939/6dt.20.11.14,Kontrtae nr.2939/1dt.23.06.14,autorizim per lidhje kontratenr.4/14dt.29.05.14U.Prok.nr.4/3dt.19.02.14form.i o
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 873,710 2014-09-29 2014-09-30 49810060012014 Karburant dhe vaj MTI,shpenz.blerje benzine fat.nr.12dt.24.09.2014,nr.serial 17222862F.H.nr.43,dt.24.09.14,Kontrate nr.2791/1dt.25.06.14,autirizim per kontrate nr 4/11dt.16.05.14,autorizim per terheqje malli dt.24.09.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 698,190 2014-09-08 2014-09-10 46510060012014 Karburant dhe vaj MTI,shpenzim blerje nafte,Fat.nr.T546,dt.30.07.2014,nr.serial14556766,Fh.nr.38,dt.30.07.2014, kontratane vazhdimnr.3534,dt.20.08.201472938,kontrata ne vazhdim, nr.20/1,dt.01.04.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 378,096 2014-06-24 2014-06-27 28410060012014 Karburant dhe vaj MTI, shpenz.blerje nafte,faturanr,428dt.04.06.2014nr.serial14556648fletehyrjanr.28dt.4.06.14Formular i cmimitAPPkursi i kembimitdt.02.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 586,512 2014-05-26 2014-05-29 18310060012014 Karburant dhe vaj MTI.blerje nafte fat.t.90dt.04.02.14,nrs.11387411,fh.4.02.2014,Forrm.cmimit.04.02.14, kontrate ne vazhdim nr.dt.20.08.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 380,496 2014-05-26 2014-05-29 18510060012014 Karburant dhe vaj MTI,blerje nafta,fat.t337dt.29.04.2014,nr.s.14556557,fh.25dt.29.04.2014kontrate ne vazhdim dt.20.08.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 377,880 2014-05-26 2014-05-29 18410060012014 Karburant dhe vaj MTI,blerje nafta,fat.t224dt.20.03.2014,nr.s.13026395,fh.14dt.20.03.2014kontrate ne vazhdim dt.20.08.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave