Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 348,780.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 118,380 2014-12-12 2014-12-19 66510060012014 Uje 1006001 MTI, shpenzim per ujin muajin Nentor 14Fatura nr.1411-159334-1-1,dt.21.11.14,nr.kontrates159334-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,740 2014-11-12 2014-11-13 61110060012014 Uje MTI, shpenzim Uje muaji Tetor 2014,fatura nr.1410-159334-1-1,dt.21.10.14nr.kontrates159334-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,720 2014-10-24 2014-10-27 55610060012014 Uje MTI, shpe per uje Shtator 2014,fat.nr.1409 -159334-1-1date22.09.2014,kontrate nr. 159334-1.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 10,920 2014-10-24 2014-10-27 55310060012014 Uje MTI, shpe per uje qerrshor2014,fat.nr.1406-159334-1-1date20.06.2014, , kontrate nr. 159334-1.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2014-10-24 2014-10-27 55510060012014 Uje MTI, shpe per uje Gusht 2014,fat.nr.1408 -159334-1-1date20.08.2014, , kontrate nr. 159334-1.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2014-10-24 2014-10-27 55410060012014 Uje MTI, shpe per uje Korrik2014,fat.nr.1407-159334-1-1date20.06.2014, , kontrate nr. 159334-1.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 16,500 2014-06-04 2014-06-11 21310060012014 Uje MTI,shpenzime uje M/Maj 2014,Fat.nr.1405-159334-1-1dt.20.05.2014nr.matesit10-11-7821,nr.vules0098847
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 193,680 2014-05-08 2014-05-21 14310060012014 Uje Shpenz.uje muajt.shkurt;Mars;Prill201
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave