Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,073,286.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 944,744 2014-12-19 2014-12-30 69410060012014 Kancelari 1006001 MTI, .Shpenz.Blerje KANCELARI,Kontrate Nr.2939/3/1,dt.30.06.14,ne vazhdim,Fat.nr.6981566056nr.serial7966056,Fhyrjet nr.47 deri ne 57,&45,dt.03.11.14bashkelidhur P.Verbalet e marrjes ne dorezim,autorizim lidhje kont nr.9/6,dt30.05.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,728,174 2014-10-02 2014-10-10 51610060012014 Kancelari MTI,shpenz.BLERJE TONERA,kontrate nr.2645/1,dt.12.06.14,aut.lidhje kontr.11/4,dt.12.05.14,P.verbal i marrjes ne dorezim dt.25.07.14,Fat.nr.119796746dt.25.07.14,FH.nr35dt.25.07.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 400,368 2014-09-25 2014-09-30 49510060012014 Kancelari MTI,shpenz.blerje kancelari,leter,fatura.6981565386,date06.08.2014,nr.seri79665386,F.H.nr.39dt.06.08.2014,P.VErbali marrjes ne dorrezim dt.06.08.2014,Kontrate nr.2939/3/1,dt.30.06.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave