Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 761,136.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLICITA Tirane 35,880 2014-12-30 2014-12-31 77310040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale,up nr 492 dt 12.11.2014,ftese per oferte dt 13.11.2014,njoftim fit dt 19.11.2014,fat nr 43 dt 21.11.2014,seri 13775343,fh nr 50 dt 21.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 332,136 2014-12-30 2014-12-31 76410040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale,up nr 571 dt 24.12.2014,ftese per oferte dt 26.12.2014,njoftim fit dt 26.12.2014,fat nr 290 dt 29.012.2014,seri 19338839,fh nr 58 dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TUFIK KURTI Tirane 3,000 2014-12-24 2014-12-26 74410040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS dhurata,up nr 546 dt 15.12.2014,ftese per oferte dt 16.12.2014,njoftim dt 16.12.2014,fat nr 8 dt 17.12.2014,seri 19200609,fh nr 53 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAEL - 2000 Tirane 26,400 2014-12-18 2014-12-19 74110040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale,up nr 544 dt 12.12.2014,njoftim fit dt 15.12.2014,fat nr 9 dt 15.12.2014,seri 07217869,fh nr 52 dt 15.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BOTA E HOTELERISE Tirane 95,436 2014-12-05 2014-12-10 68110040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS materiale pastrimi,up nr 499 dt 14.11.2014,ftese per oferte dt 17.11.2014,njoftim fit dt 17.11.2014,fat nr 2332, dt 19.11.2014,seri 15787582,fh nr 48,49 dt 19.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 2,880 2014-06-19 2014-06-20 35710040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS pritje-percjellje,up nr 317 dt 09.06.2014,ftese dt 10.06.2014,njof dt 10.06.2014,fat nr 1105 dt 13.06.2014,seri 13470990,fh nr 23 dt 16.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MURATI D Tirane 265,404 2014-03-26 2014-03-27 17310040012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MZHETS shpenzime mater.pastrimi up 166 dt 6.3.14 ftes oferte 7.3.14 nj.fituesi dt 7.3.14 ft 64 dt 12.3.14 s 12325.64 fh 16,17,18 dt 12.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave